REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2018 m. Gruodžio 11 d. 10:56

Per aukštosios mokyklos pažangą – į asmenybės pokyčius

Šiauliai

Urtė DrąsutytėŠaltinis: Etaplius.lt


64043

Aukštosios mokyklos, siekdamos garantuoti teikiamo išsilavinimo kokybę, tobulina ne tik programų turinį, bet ir studijų aplinką.


Foto galerija:

svako-1.jpg
svako-2.jpg
svako-4.jpg
svako-7.jpg
svako-9.jpg
svako-10.jpg
svako-12.jpg
svako-13.jpg
svako-15.jpg
svako-18.jpg

Šiaulių valstybinė kolegija Lietuvos aukštojo mokslo žemėlapyje – jau daug metų, kai kurios studijų programos savo istoriją skaičiuoja dešimtmečiais. Patirtis garantuoja solidų įdirbį ir neužtveria kelio naujovėms. Vienas iš kolegijos, kurioje rengiami informatikos, inžinerijos, socialinių, sveikatos bei verslo ir viešosios vadybos mokslų krypčių grupių specialistai, išskirtinumų yra siekis reaguoti į rinkos pokyčius.

Kolegija jaučiasi atsakinga už absolventus, todėl studijuoti siūloma tik tai, kas yra ir artimiausiu metu bus reikalinga. Programų perspektyvas aukštoji mokykla vertina pasitelkdama socialinių partnerių, t. y. realių darbdavių, nuomonę. Regiono įmonės ne tik noriai priima į praktiką Šiaulių valstybinės kolegijos studentus, bet ir deleguoja savo atstovus į baigiamųjų darbų gynimo komisijas, savianalizės grupes. Taip profesionalai patarimais gali daryti tiesioginę įtaką būsimųjų specialistų rengimui: tobulinti vienų programų turinį, motyvuoti naujų programų poreikį ir pan.

Studijų sąlygos kuria galimybes

Šiaulių valstybinė kolegija neapsiriboja vien studijų programų įvairovės kaita. Abejonių nekelia aukštosios mokyklos orientacija į pokyčius per materialių studijų sąlygų sukūrimą: kad į darbo rinką išeitų visapusiškai pasirengęs žmogus, jis dar studijuodamas privalo susipažinti su naujausiais technologijų laimėjimais.

Automatikos ir elektros inžinerijos studijų programos studentai dirba atnaujintoje elektros keitiklių laboratorijoje – čia sumontuoti elektros energijos skirstymo ir pavarų valdymo laboratoriniai stendai. Šios programos studijoms reikalingą įrangą Kolegijos atstovai kartu su partneriais kuria patys: konstruojamas universalus mechatronikos, daiktų interneto, multiagentinių technologijų, sandėliavimo ir debesų kompiuterijos principais pagrįstas logistikos robotas. Mechatronika – nauja Šiaulių valstybinės kolegijos studijų programa, sukurta atsižvelgiant specialistų, gebančių dirbti su šiuolaikiniais gamybos įrenginiais ir išmanančių, kaip tokius įrengimus prižiūrėti, poreikį. Šios programos studentų laukia universalus robotas „Igus“, kurį studentai gali pasitelkti tam, kad perprastų robotizuotų ir automatizuotų procesų esmę. Su automobilių priežiūra ir eksploatacija susijusių programų studentai specialiose laboratorijose realizuoja ambicingas baigiamųjų darbų idėjas – 2017 m. trečio kurso Automobilių techninio eksploatavimoir Autotransporto elektronikosstudentų grupė sukonstravo lenktyninį automobilį, o 2018 m. birželį kiti tų pačių programų trečio kurso studentai sukūrė ir pristatė elektrinį pramoginį kartingą.

Atsinaujinimo procesai Šiaulių valstybinėje kolegijoje tęsiasi. Iki 2019 m. kovo vidurio bus baigtas įgyvendinti iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų finansuojamas projektas „Šiaulių valstybinės kolegijos biomedicinos ir technologijos mokslų studijų sričių bazės modernizavimas bei sveikatinimo erdvių atnaujinimas“. Technologijų studijų sričių studentai po šio projekto įgūdžius tobulins naujai paskirčiai pritaikytoje kompiuterių tinklų laboratorijoje, perplanuotoje garso ir vaizdo įrašų studijoje, gamybos ir technologinių procesų automatizavimo laboratorijose.

Biomedicinos mokslus pasirinkę studentai taip pat dirbs atnaujintose erdvėse. Naujai bus aprūpinti kūno priežiūros procedūrų, veido ir kūno priežiūros, ikiklinikinės burnos priežiūros, burnos priežiūros klinikinis, intensyviosios slaugos simuliacijos, bendrosios ir chirurginės slaugos kabinetai, kineziterapijos salė, multifunkcis kambarys.

Pokyčių numatoma įvairių – Šiaulių valstybinė kolegija garantuos dar geresnes sąlygas kiekvieno studento asmeniniam progresui.

Kolegijos auditorijos ir laboratorijos – sėkmingos karjeros startas

Moderni aukštosios mokyklos aplinka garantuoja puikius motyvuotų studentų studijų rezultatus. Pavyzdžiui, Mantas Šiaulių valstybinėje kolegijoje buvo pasirinkęs elektros inžinerijos studijas, per trejus čia praleistus metus jis įgijo tikrai gerus specialybės pagrindus. Gavęs profesinio bakalauro diplomą, vaikinas nutarė studijuoti toliau. Dabar Mantas yra Kauno technologijos universiteto magistrantas, dirba energetikos ir gamybos efektyvumo ekspertu vienoje perspektyvių Šiaulių įmonių. Vaikino planuose – darbas robotikos srityje.

Toma iš Kosmetologijos studijų kolegijoje prisimena aukštosios mokyklos suteiktas neribotas galimybes tobulėti. Šiuo metu mergina dirba kartu su plastikos chirurgu ir yra Šiaulių valstybinės kolegijos Bendrosios praktikos slaugos programos studentė, ji toliau studijuoja ten, kur jaunam žmogui sudaromos visos sąlygos augti.

Pavyzdžių, parodančių, kaip koleginės studijos tampa sėkmingos karjeros startu, gausu. Visa tai patvirtina, kad Šiaulių valstybinės kolegijos pasirinkta kryptis – palaikant aukštosios mokyklos pažangą garantuoti studento asmeninius pokyčius – yra teisinga.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA