Angle down Atgal

Pensininkas iš savo namų kiemo užfiksavo stulbinančias Saulės nuotraukas

Žvaigždžių stebėtojas savo namų kieme Kente, Jungtinėje Karalystėje užfiksavo ypač detalias ir žadą atimančias Saulės nuotraukas.

Stulbinančiuose kadruose matoma įkaitusi plazma iššaunanti iš ypač karštos žvaigždės ir plintanti per jos paviršių.

Šias fotografijas savo įrengtoje observatorijoje užfiksavo pensininkas, buvęs universiteto dėstytojas Paul Andrew.

Paul Andrew nuotr.
Paul Andrew nuotr.

Astronomijos entuziastas mūsų Paukščių Tako galaktiką mėgsta fiksuoti savo „Lund 152“ teleskopu. Būtent šio teleskopo dėka 66 metų vyriškis galėjo užfiksuoti visas liepsnojančios Saulės detales.

Šiai puikiai įrangai jis išleido tūkstančius svarų sterlingų, o vasaras jis praleidžia fiksuodamas įspūdingus kosmoso kadrus.

Paul pasakojo: „Teleskopu naudojuosi kaip tik įmanoma dažniau, kuomet tik vyrauja saulėti orai. Deja, tačiau žiemos mėnesiais tokių progų neturiu tiek daug, nes Saulė danguje tuo metu būna labai žemai, o stebėjimo sąlygos būna ganėtinai prastos“.

Po išėjimo į pensiją buvęs Kento universiteto fotografijos dėstytojas norėjo apjungti savo menines ir astronomines aistras.

Paul Andrew nuotr.
Paul Andrew nuotr.

„Vis dėlto, fotografavimas iš Jungtinės Karalystės visuomet yra nesibaigianti kova su prastomis ir nuolat kintančiomis atmosferinėmis sąlygomis, vadinamuoju regimumu, kurios slepia subtiliausias Saulės detales,“ – sakė jis.

Paul Andrew pasakojo, kad didžiąją laiko dalį tai gali labai erzinti. Tačiau, kuomet sulauki trumpų, gero regimumo akimirkų ir sėkmingai užfiksuoji įspūdingas detales, visas susierzinimas ir sunkus darbas atsiperka.

Gismeteo.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite