Sportas2018 m. Birželio 22 d. 18:59

Penkiakovininkei G. Venčkauskaitei-Juškienei - pasaulio taurės finalo bronza

Lietuva

42688

Astanoje (Kazachstanas) vykstančiame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės finale penktadienį Lietuvos atstovė Gintarė Venčkauskaitė-Juškienė iškovojo bronzos medalį.

Kita mūsų šalies sportininkė Ieva Serapinaitė užėmė dešimtąją vietą.

Fechtavimosi rungtis vyko dar ketvirtadienį. Tuomet I. Serapinaitė laimėjo 21 kovą iš 34 ir užėmė septintąją vietą. G. Venčkauskaitė-Juškienė laimėjo tik 13 kovų ir turėjo tenkintis 31-ąja vieta.

Penktadienį varžybos prasidėjo plaukimo rungtimi. Joje I. Serapinaitė distanciją įveikė per 2 min. 13,64 sek. ir užėmė šeštąją vietą. Tai leido vilnietei bendrojoje įskaitoje sukaupti 515 taškų ir pakilti į antrąją poziciją. G. Venčkauskaitė-Juškienė baseine užtruko 2 min. 22,35 sek. ir buvo 24-a. Bendrojoje įskaitoje tai leido pakilti į 30-ąją vietą (450 tšk.).

Papildomame fechtavimo etape G. Venčkauskaitė-Juškienė įveikė Pietų Korėjos atstovę Yang Soo Jin, bet nusileido turkei Ilkei Ozyuksel ir savo sąskaitą papildė tik vienu tašku. Tuo tarpu I. Serapinaitė įveikė čekę Eliską Pribylovą, tačiau pralaimėjo baltarusei Anastasijai Prokopenko ir taip pat pelnė tik vieną papildomą tašką.

Jojimo rungtyje iš lietuvių geriau sekėsi G. Venčkauskaitei-Juškienei, kuri distanciją įveikė be klaidų ir pelnė maksimaliai įmanomus 300 taškų. Tuo metu I. Serapinaitė kliudė dvi kliūtis ir tenkinosi 286 taškais. Tai reiškė, kad bendrojoje įskaitoje I. Serapinaitė smuktelėjo į penktąją vietą (802 tšk.), o G. Venčkauskaitė-Juškienė pakilo į 24-ąją (751 tšk.).

G. Venčkauskaitė-Juškienė bėgimo ir šaudymo rungties distanciją įveikė per 12 min. 14,40 sek. (566 tšk.) ir tvirtai tapo rungties nugalėtoja. Tai leido kaunietei bendrojoje įskaitoje pakilti į trečiąją vietą. Kovas Londono olimpinių žaidynių dalyvė baigė surinkusi 1317 taškų.

I. Serapinaitė bėgdama ir šaudydama sugaišo 13 min. 44,50 sek. (476 tšk.), rungtyje buvo 19-a, o bendrojoje įskaitoje užėmė galutinę dešimtąją vietą (1278 tšk.).

2018 metų pasaulio taurės varžybų laimėtoja tapo olimpinė čempionė australė Chloe Esposito (1337 tšk.), lemiamoje rungtyje sugebėjusi iš pirmosios vietos į antrąją nustumti vengrę Saroltą Kovacs (1324 tšk.).

Šeštadienį vyrų varžybų finale dalyvaus Justinas Kinderis.