Angle down Atgal

Pedagogai pasiryžimo nekeičia – streikuos, jei biudžeto projektas nepasipildys 62 mln. eurų

Po susitikimo su Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nariais Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininkas Egidijus Milešinas kartojo, kad jo vadovaujamos profesinės sąjungos nariai yra pasiruošę streikuoti, jei ateinančių metų biudžeto projekte neatsiras papildomi 62 mln. eurų, kad būtų vykdoma dar 2017 metais su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pasirašyta kolektyvinė sutartis. Pasak E. Milešino, prie streiko jungtųsi ir aukštųjų mokyklų bei mokyklų vadovų profesinės sąjungos.

„Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas, kaip ir mūsų profesinė sąjunga, 2017 metais pasirašė kolektyvinę sutartį, ir ten vienas iš punktų yra, kad lygiai kaip ir mokytojams, taip ir dėstytojams nuo rugsėjo pirmos 10 proc. didinamas darbo užmokestis. Tai kol kas, kaip aš supratau iš ministro pasisakymų praėjusią savaitę, (...) jie dar ieško apie 40 mln. eurų būtent tiems 10 proc. tiek mokytojams, tiek dėstytojams nuo rugsėjo 1 dienos”, – sakė E. Milešinas.

Bet kokią galimybę dar derėtis E. Milešinas atmeta.

„Mes jau nusileidome liepos mėnesį. Kai pradėjome derėtis dėl sutarties patikslinimo, tai mūsų, aišku, kartelė buvo didesnė, daug aukštesnė ir, atsižvelgdami į tai, kokia situacija valstybėje, mes tikrai darėme kompromisus ir liepos mėnesį nusileidome ir ganėtinai stipriai“, – sakė E. Milešinas.

Pasak jo, Vyriausybės Seimui pateiktame biudžeto projekte šiek tiek daugiau nei 3 mln. eurų trūksta pedagogų išeitinėms išmokoms, kad ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų koeficientai būtų sulyginti su bendrojo ugdymo pedagogų koeficientais, trūksta apie 6 mln. eurų, dar kiek daugiau nei 10 mln. eurų trūksta pagalbos mokytojams specialistams, ir didžiausios dalies, t. y. daugiau kaip 40 mln. eurų, trūksta visiems pedagogams ir aukštųjų mokyklų dėstytojams nuo rugsėjo 1-osios 10 proc. padidinti koeficientus.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite