Čia pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų.
× Man dar nėra
18 metų
×
Angle down Atgal

Pažinčių portalo spąstai: per pirmąjį pasimatymą kaunietė tapo prievartautojo auka

Su pažinčių portale rastu vyru į pasimatymą išsiruošusi laikinosios sostinės gyventoja sulaukė ne romantiško vakaro, o ilgai nepamirštamo košmaro. Vyriškis jau pirmojo susitikimo metu panoro lytinių santykių, o jų nesulaukęs ėmėsi smurto.

Kelios teismų instancijos Kaune jau įsiteisėjusiu nuosprendžiu išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl išprievartavimo, kurioje kaltinimai buvo pateikti D. D. Kadangi byla dvejuose teismuose buvo nagrinėta neviešai, kaltinamojo asmenybę identifikuojančių duomenų Alfa.lt nepavyko sužinoti.

Žadėjo „pridaužyt kaip kriaušę“

Vyras buvo nuteistas už tai, kad 2017 m. spalio 18 d. namuose prievarta nurengė nukentėjusiąją, panaudojo smurtą ir liepė tenkinti jį oraliniu būdu.

Kaip ikiteisminio tyrimo metu pasakojo moteris, su prievartautoju ji susipažino pažinčių portale, vėliau ėmė susirašinėti telefonu. Vyras prašė jos susitikti, todėl ji galiausiai sutiko. Anot moters, susitikimo metu jie nuvyko į kavinę, kur ji siūlė pavakarieniauti, tačiau D. D. pasiūlė geriau pavakarieniauti jo namuose, taip pat sakė, kad jie suaugę žmonės, nėra ko bijoti

Anot moters, D. D. namuose jiedu vakarieniavo, gėrė vyną ir kalbėjosi, tačiau nukentėjusioji nenorėjo bendrauti artimiau, sakė, kad nenori skubėti, nėra pasiruošusi intymiam bendravimui. Po kurio laiko moteris susiruošė namo, tačiau šeimininkas nenorėjo taip lengvai jos paleisti – iš pradžių primygtinai prašė pasilikti, vėliau jėga nutempė į miegamąjį, numetė ant lovos, užgulė ir išrengė.

Anot nukentėjusiosios, vyras pradėjo ant jos rėkti ir keikti. Kai moteris ėmė šaukti, sulaukė stipraus smūgio į veidą. Galiausiai namų šeimininkas nulipo nuo nukentėjusiosios, nebaigęs lytinio akto, tačiau tikino, kad viešnia iš namų neišeis, jei su juo nesantykiaus, „pridaužys kaip kriaušę“, galiausiai liepė eiti į svetainę ir patenkinti jį oraliniu būdu.

Žinomas advokatas neišgelbėjo

Toks „pasimatymas“ kauniečiui stipriai atsirūgo – Kauno apylinkės teismo Kauno rūmai praėjusių metų lapkritį pasiuntė D. D. trejiems metams į pataisos namus, nukentėjusiajai iš smurtautojo priteisė 4860 eurų turtinei ir neturtinei žalai atlyginti.

Tačiau nuosprendis įsiteisėjo tik praėjusią savaitę, kadangi nuteistas prievartautojas jį apskundė Kauno apygardos teismui.

Realia laisvės atėmimo bausme nuteistas kaunietis pasisamdė žinomą advokatą ir knygų autorių Raimundą Jurką. Pastarasis teisininkas apeliaciniame skunde pateikė daugybę argumentų, kodėl jo klientas turėjo būti išteisintas ar bent jau sulaukti su laisvės atėmimu nesusijusios bausmės.

Nuteistasis neneigė, kad lytinių santykių išties būta, tačiau teigė, kad šie vyko laisva valia, o smurtu ir šiurkščiu elgesiu moteris galėjo palaikyti jo veiksmus, kilusius dėl „nemalonios situacijos“, susiklosčiusios namuose. Kaunietis neneigė, kad galėjo netyčia užgauti viešnią, kadangi tądien po operacijos buvo apibintuotos abi jo rankos.

Vyras taip pat teigė, kad nukentėjusiosios parodymai prieštaringi – į medikus ji kreipėsi tik po kelių parų, teigė, kad jis gėrė vyną, nors girtumas jam nebuvo nustatytas. Anot kauniečio, po viešnagės moterį jis pats palydėjo iki automobilio, vėliau susirašinėjo, kūrė ateities planus, tačiau teismas atsižvelgė tik į abejonių keliančius moters parodymus ir jiems teikė pirmenybę prieš jo parodymus.

Tačiau žinomo advokato pagalba kauniečiui nepadėjo – Kauno apygardos teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad įkalčių dėl padarytos nusikalstamos veikos yra pakankamai: ištrūkusi iš D. D. namų moteris per valandą kreipėsi į teisėsaugą, kad nukentėjusioji buvo patyrusi smurtą, paliudijo ir policijos pareigūnai. Teismas atkreipė dėmesį ir į tai, kad seksualiniai nusikaltimai dažniausiai vyksta nesant daugiau liudininkų, todėl nukentėjusiosios parodymams, nors šių dažnai ir negali pagrįsti kiti asmenys, tenka išskirtinis dėmesys.

Skundą atmetę teisėjai nesušvelnino ir kauniečiui paskirtos bausmės – kadangi šis jau buvo anksčiau teistas, o paskirta bausmė buvo mažesnė nei įstatymais numatytas vidurkis, Kauno apygardos teismo vertinimu, treji metai pataisos namuose nėra per griežta bausmė už išprievartavimą.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite