Angle down Atgal

Pavojingieji Sosnovskio barščiai: ką daryti, kad jų žala būtų kiek įmanoma mažesnė?

Vasaros metu turime saugotis nudegimų saulėje, kraujasiurbių ir… Sosnovskio barščių, kurie mūsų šalyje yra laikomi pačiais pavojingiausiais augalais. Prisilietus prie šio augalo odos pažeidimai gali būti iš tiesų rimti, todėl būtina žinoti, kaip elgtis tokioje situacijoje: pasirūpinkite, kad Sosnovskio barščių daroma žala būtų kiek įmanoma mažesnė.

1. Nuplaukite nudegintą vietą

Jei Sosnovskio barščių toksinų patektų ant odos, tiesiog nuplaukite odą šaltu vandeniu. Nors kartais rekomenduojama naudoti ir muilą, tačiau praktika rodo, kad tai tik sustiprina deginimo pojūtį, todėl geriausia to nedaryti. Geriausia pažeistą vietą plauti tekančiu vandeniu, o vėliau nušluostyti vienkartine servetėle.

2. Kalio permanganato tirpalas

Porą kalio permanganato kristalų ištirpinkite stiklinėje vandens, ir šiuo tirpalu nuvalykite pažeistą odą. Jei tirpalas bus pernelyg stiprus, rizikuosite dar labiau sudirginti odą, todėl to geriausia išvengti.

3. Priemonės su pantenoliu

Nors priemonės su pantenoliu dažniausiai pasirenkamos tada, kuomet norima veiksmingai gydyti nudegimus saulėje, tačiau jos taip pat padeda ir tada, jei netyčia prisiliestumėte prie Sosnovskio barščių. Jei vyksite į gamtą, tokią priemonę visada turėkite su savimi.

4. Sutvarstykite pažeistą vietą

Kai pažeista vieta jau bus nuplauta ir nuvalyta pasirinkta priemone, ją būtina aptvarstyti, nes tai padės apsisaugoti nuo žalingų saulės spindulių.

5.  Kada kreiptis į gydytoją?

Jei skausmas yra labai stiprus arba ėmėte karščiuoti, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, kuris įvertins esamą situaciją ir duos naudingų patarimų, kaip vertėtų elgtis toliau.

https://www.zinoti.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite