Angle down Atgal

Pavasario atostogos Radviliškio rajono vaikams neprailgo

Pavasario atostogų metu Radviliškio rajone buvo įgyvendintas projektas - „Atostogų laikas – būsiu užsiėmęs ir sveikas“ .

Tai vaikų užimtumą ir pramogų prieinamumą didinantis bei socialinę atskirtį mažinantis projektas. Jo metu, socialinės rizikos ir socialiai remtinų šeimų vaikai galėjo nemokamai pramogauti mobiliame „Pripučiamų batutų parke“. Toks pripučiamų batutų parkas buvo suorganizuotas 4 Radviliškio rajono mokyklų sporto salėse. NVO organizacijos savanoriai bendradarbiaudami su Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centru, Radviliškio rajono švietimo įstaigomis , rajono seniūnijomis 2019-04-23 – 2019 – 04- 26 dienomis sukvietė virš 350 Radviliškio rajono vaikų, atostogų metu praleisti laiką pramogaujant.

Projektas prasidėjo paruošiamaisiais darbai, kada projekto organizatoriai su partneriais - Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro darbuotojais, Aukštelkų, Baisogalos, Šeduvos, Skėmių, Grinkiškio, Pakalniškių, Sidabravo, Šiaulėnų, Šaukoto, Tyrulių seniūnais ir darbuotojais kibo į darbą. Jie iki pavasario (Velykų) atostogų rinko ir grupavo vaikus, kurie pagal paskirtą laiką buvo pakviesti atvykti ir nemokamai pramogauti „Pripučiamų batutų parke“. Savanoriams aplankant rajono mokyklas ir darželius į pramogas buvo pakviesti su tėveliais atvykti ir visi kiti norintys, kurie prisidėjo prie šio projekto.

Atrinkus vaikus ir sudarius sąrašus, dar prieš Velykas buvo parvežta įranga kuri buvo reikalinga pramogoms. Pasibaigus Vėlykų šventėms, trečią Velykų dieną, visa įranga buvo sumontuota Baisogalos gimnazijos sporto salėje. Pirmieji 11.00 val. sugūžėjo Skėmių seniūnijos vaikai lydimi seniūnės Ingridos Gladkienės su šaunia komanda. Po to atvyko Grinkiškio seniūnijos viakai lydimi paslaugių darbuotojų , o likusį laiką pramogavo Baisogalos seniūnijos vaikai kuriems savo rūpesčiu padėjo socialinės darbuotojos. Trečiadienio rytą „Mix“ nariai atvyko į Šiaulėnus, kur maloniai laukė ir priėmė Gimnazijos kolektyvas. Ši diena buvo skirta Šiaulėnų, Šaukoto ir Tyrulių vaikams. Apsilankius pas Šiaulėnų seniūnę Ievą Bliznikienę, pabendravus su Šaukoto seniūnu Vidmantu Tamošiūnu, dar kartą įsitikinome, kad toks projektas reikalingas ir vaikai šios dienos labai laukė. Todėl matant pramogaujančius vaikus, nekilo abejonės nei atlydėjusiems savo grupes socialiniams darbuotojams, nei organizatoriams kad dar pasimatysime ir kitą kartą Šiaulėnuose.

Ketvirtadienio ryte „Mix“ klubo savanoriai turėjo daugiau darbo, nes įrangą užgabenti į Šeduvos gimnazijos sporto salę kuri yra antrame aukšte buvo nelengvas iššūkis. Bet viskas pavyko ir 11.00 val. sulaukėme svečių iš Sidabravo, vėliau sekė Pakalniškių ir Šeduvos vaikų pramogų laikas. Ir ši diena praėjo linksmai ir nuotaikingai, dėka seniūnijose dirbančių socialinių darbuotojų ir Šeduvos, Sidabravo bei Pakalniškių seniūnų prisidėjimo.

Penktadienis – paskutinė pramogų diena, kuri buvo skirta Radviliškio apylinkių vaikams. Aukštelkų seniūnijos vaikai su didžiausiu džiaugsmu pasklido po pramogų parką 11 val. ryto. Vėliau visą dieną užleido Radviliškio miesto ir apylinkių vaikams. Aukštelkų seniūnė Almos Kubilinskienės žodžiais - tai viena iš linksmiausių dienų, per kurią atostogaujantys kaimo vaikai gali sau leisti tokią pramogą.

Taip krykštaujant ir besidžiaugiant pramogomis, penktadienio pavakary, batutų parko lankytojų sąrašas buvo užpildytas virš 350 pramogaujančių vaikų vardais.

Projektas baigėsi aplankant partnerius, pasikalbant apie šį projektą ir jo reikalingumą. Prie projekto įgyvendinimo prisidėjo 10 Radviliškio rajono seniūnijų su savo darbuotojais, socialinių darbuotojų komanda iš Radviliškio parapijos bendruomenės socialinio paslaugų centro, Baisogalos, Šeduvos, Šiaulėnų gimnazijos vadovai ir darbuotojai, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos kolektyvas, kuriems Radviliškio rajono jaunimo klubas „Mix“ yra dėkingas už idėjos palaikymą ir įgyvendinimą. Nuoširdus AČIŪ pastoviam partneriui - UAB „RŪTA“. Jų saldžios dovanos dar labiau pralinksmino projekte dalyvavusių vaikų veidus.

Už šios idėjos palaikymą klubo „MIX“ nariai dėkoja partneriams!

Radviliškio parapijos bendruomenės socialinių paslaugų centro darbuotojams, Aukštelkų, Baisogalos, Šeduvos, Skėmių, Grinkiškio, Pakalniškių, Sidabravo, Šiaulėnų, Šaukoto, Tyrulių seniūnijų seniūnams ir darbuotojams kurie padėjo atrinkti virš 300 vaikų. Už saldžias dovanas dėkojame UAB „RŪTA“, su kuriais pasirašyta ilgametė bendradarbiavimo sutartis, vykdant projektus ir ateityje. Baisogalos, Šeduvos, Šiaulėnų gimnazijų vadovams ir darbuotojams, Radviliškio Gražinos pagrindinės mokyklos vadovui ir darbuotojams.

Savanoriams Vytautu, Simui, Jolitai, Ričardui, Angelei, Irmai, Simonai, Ramintai, Rasai, Ievai, Laimai, Arūnui.
Projektą - „Atostogų laikas – būsiu užsiėmęs ir sveikas“ iš dalies finansavo Radviliškio rajono savivaldybė.

Idėjos ir projekto autorystė priklauso Radviliškio rajono jaunimo klubui „MIX“.

Radviliškio rajono jaunimo klubo „MIX“ informacija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite