REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Kovo 1 d. 17:33

Pavadinimo keitimas trenerių darbui įtakos neturi, bet vis tiek „ne“

Šiauliai

Audronio Rutkausko nuotr.

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


30476

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariai rinkosi į posėdį svarstyti daugiau nei trisdešimties miestui svarbių klausimų. Tarp jų – sporto mokyklų pavadinimų pakeitimas į sporto centrus. Būtent pastarasis klausimas dar prieš posėdį kėlė sporto bendruomenės nerimo bangas.

Treneriai baiminasi prastėjančių darbo sąlygų

Kaip ir tikėtasi, klausimų kilo ir dėl vieno iš paskutinių posėdžio klausimų – Šiaulių sporto mokyklų „Atžalynas“, „Dubysa“ ir „Klevas“, Šiaulių plaukimo mokyklos „Delfinas“ bei Šiaulių teniso mokyklos pavadinimų pakeitimo į sporto centrus.

Dar prieš Tarybos posėdį Šiaulių sporto mokyklų trenerių iniciatyvinė grupė parašė viešą kreipimąsi miesto merui Artūrui Visockui ir Tarybos nariams. Savivaldybės administracijai rengiant sprendimo projektus, kuriais keičiami sporto mokyklų pavadinimai ir nuostatai, treneriai baiminosi neteksiantys socialinių garantijų - pedagogų statuso, atostogų, sukaupto darbo stažo. Didžiausias nerimas - ar nebus išmesti į gatvę vaikai.

"Pateiktas sprendimo projektas mus suglumino. Daug metų dirbome sporto mokyklose, ugdėme vaikus, rengėme aukšto meistriškumo sportininkus", - rašte merui ir Tarybos nariams rašo sporto mokyklų treneriai ir teigia, kad dėl pateikto sprendimo projekto trenerių bendruomenei kyla daug klausimų.

Iniciatyvinė grupė klausė, kas yra sporto mokyklų statuso keitimo iniciatorius, kas buvo blogai mokyklose, jei prireikė keisti jų statusą, kas pasikeis į gera, kai statusas bus pakeistas, kodėl sprendimo projektas nebuvo aptartas su mokyklų bendruomenėmis.

Sprendimas projekto, kuriuo buvo pakeistas mokyklų statusas, teisėtumą nagrinėja teismas, ginčija vyriausybės atstovė, tad treneriams kilo klausimas, kodėl nelaukiama teismo sprendimo.

"Mes, pedagogai, giliai įsitikinę, kad pagrindinė savivaldos funkcija yra neformalus vaikų švietimas. Manome, kad sprendimo projektas parengtas netinkamai, neišdiskutuotas su sporto bendruomenėmis, treneriais, darbuotojais, ugdytinių tėvais ir yra nesavalaikis. Tikimės Jūsų išminties ir viliamės plačios diskusijos, prieš priimant miestui svarbius sprendimus", - rašoma rašte, kurį pasirašo Šiaulių sporto mokyklų trenerių iniciatyvinės grupė.

Kodėl reikia keisti pavadinimus?

Klausimų kilo ir Tarybos nariams. Zina Žuklijienė klausė, kodėl buvo pasirinktas kelias netaisyti nuostatų, kuriuose yra prieštaravimų tarp mokyklų ir jų atliekamų funkcijų, o pasirinkta keisti pavadinimus.

„Todėl, kad mūsų sporto įstaigų turinys ir veikla yra susijusi su sportininkų rengimu, tad turinys, manome, yra tinkamas. Kad nebūtų dviprasmiško supratimo apie įstaigų veiklą, norėtųsi, kad ir pavadinimuose neliktų tos mokyklos, kaip švietimo įstaigos, pavadinimo“, - komentavo sprendimo projekto pranešėja Asta Lesauskienė.

Gedeminas Vyšniauskas Tarybos nariams išsakė jau rašte trenerių paminėtas baimes, jog keisis trenerių statusas - pareigybės aprašas, darbo užmokestis, atostogos, stažas. Treneriai bus nebe mokytojai, nebeturės ilgesnių atostogų, kurios suteikiamos švietimo įstaigų darbuotojams.

Sprendimas atostogoms įtakos neturi

„Šiuo metu galioja nuostatai, kuriuose jau balandžio mėnesį buvo įteisinti šie dalykai, kad mūsų sporto mokyklos yra sporto įstaigos. Jau nuo balandžio mėnesio treneriams galios tos nuostatos, juo labiau, kad ir po liepos 1-osios, pasikeitus įstatymams, įsigalioja visai kita trenerių nuostata, negu buvo iki šiol. Dabar mes tik tikslinam pavadinimą“, - sakė A. Lesauskienė.

Tai patvirtino ir miesto meras Artūras Visockas, aiškindamas, jog trenerių atostogas reglamentuoja visai kiti įstatymai ir posėdžio metu priimti sprendimai tam įtakos neturi.

Pranešėja aiškino, kad pavadinimas nėra pasikeitimas – minimos sporto mokyklos visada buvo laikomos sporto įstaigomis. 2011 metais buvo pakoreguoti nuostatai, galvojant, kad nebus galima vykdyti neformaliojo švietimo programų tose įstaigose. Tuo metu buvo tokia teisinė bazė.

„Pasikeitus tai teisinei bazei yra grąžinta ta situacija, kuri buvo visada“, - motyvus keisti pavadinimus komentavo Asta Lesauskienė.

A. Lesauskienė pripažino, kad sprendimo projektas buvo parengtas ir atsižvelgiant į Vyriausybės atstovės Astos Jasiūnienės reikalavimus nuostatais nekelti dviprasmiškumo.

„Šiandien jūs svarstote klausimą dėl pavadinimų pakeitimo, o statusą mokyklų, kaip teisingai ir sakote, pakeitėte balandžio mėnesį praėjusių metų. Iš esmės mes paprašėme, kad Taryba apsispręstų ir forma atitiktų turinį. Todėl ir manau, kad tas pavadinimas įneštų daug aiškumo į šiuos procesus. Šiandieninis klausimas su atostogomis tikrai nesusijęs“, - situaciją komentavo Vyriausybės atstovė A. Jasiūnienė.

Po ilgų debatų ir nesusikalbėjimų, politikai visgi apsisprendė – pavadinimo kol kas nekeis. Už sprendimo projektą balsavo 9 Tarybos nariai, prieš – 4, susilaikė 8 politikai.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA