Angle down Atgal

Patarimai įsirenginėjantiems namus: plytelių rūšys ir kaip jas išsirinkti

Vienas nesenstančių ir iš mados neišeinančių sprendimų – grindų ir sienų plytelės. Išpopuliarėjus grindiniam šildymui, atsirado ir dar didesnis grindų plytelių poreikis. Juk jos turi bene didžiausią šilumos laidumą. Tačiau kaip išsirinkti tinkamas plyteles? Juk svarbu ne tik išvaizda, bet ir tinkamas produktas kiekvieniems namams.

 

Kokių rūšių plyteles rinktis?

Išskiriamos dvi pagrindinės plytelių rūšys – akmens masės ir keraminės. Pastarosios bus glazūruotos, bet pralaidesnės vandeniui. Keraminės plytelės šiek tiek mažiau atsparios trinčiai ir yra jautresnės dūžiams. Būtent dėl šių išvardytų savybių šių plytelių nerekomenduojama naudoti grindims. Jos geriausios sienų apdailai, vonios kambariams.

Akmens masės plytelės yra patvaresnės, atsparesnės trinčiai ir nusidėvėjimui, lengvai atiduoda šilumą ir nepraleidžia vandens. Dėl savo tvirtumo jos tinkamiausios grindims.

Ir akmens masės, ir keraminės plytelės gali būti pačios įvairiausios išvaizdos ir raštų. Tiesa, dėl savo atsparumo akmens masės plytelės gali būti gerokai didesnių dydžių nei keraminės ir siekti net daugiau nei 1,20 metro plotį.

Kokybė – kaip ją atpažinti?

Vienas svarbiausių rodiklių, į ką atkreipti dėmesį, renkantis plyteles, – PEI. Tai rodiklis, kuris parodo atsparumą trinčiai ir dėvėjimuisi. Kuo aukštesnis PEI įvertinimas, tuo plytelės tvirtesnės ir ilgiau išliekančios geros išvaizdos. Pavyzdžiui, sienoms tinka ir mažesnės PEI klasės plytelės. Juk ant sienų nevaikštome, nebėgioja gyvūnai ir nestovi baldai. O štai renkantis grindų plyteles, vertėtų rinktis kuo aukštesnę PEI klasę, kad ateityje turėtumėte trinčiai atsparesnes grindis, kurios išlaikys gražų vaizdą ir po daugelio metų.

Vertėtų atkreipti dėmesį ir į dar vieną rodiklį – slidumo klasę. Klojant grindis plytelėmis, geriausia atkreipti dėmesį, kad jos nebūtų slidžios.

Ką žinoti, keliaujant į parduotuvę?

Dažnai, lankantis parduotuvėse, galima pamesti galvą ir grįžti namo tuščiomis arba įsigijus netinkamą prekę ar jų kiekį. Todėl geriausia, prieš keliaujant ieškoti plytelių, atlikti namų darbus.

Pirmiausia nuspręsti, kokie raštai ir spalvinė gama jus traukia labiausiai. Tai palengvins darbą ir jums, ir parduotuvės konsultantui. Plytelių raštų yra gausybė, todėl jei žinosite, pavyzdžiui, kad jus traukia marmuro imitacija ar medžio imitacija, sutaupysite laiko ir galėsite iškart apžiūrėti visas įmanomas šių tendencijų variacijas.

Nebijokite profesionalių konsultantų pagalbos. Einant į parduotuvę, pravartu turėti brėžinių ar bent nuotraukų telefone patalpų, kur norėsite kloti plyteles. Taip konsultantams bus lengviau jums patarti, kokias plyteles ir kokių išmatavimų jums geriausia rinktis. Taip pat meistrą, kuris klos plyteles, susiraskite dar prieš įsigydami prekes. Profesionalus meistras taip pat patars, kokia konkrečių plytelių išeiga, kad nepritrūktumėte ar nenusipirktumėte gerokai per daug.

Nebijokite klausinėti. Parduotuvėje nebijokite klausti patarimo ne tik apie plyteles, bet ir apie tinkamiausią glaistą. Kuo daugiau išsiaiškinsite prieš pirkdami, tuo labiau džiaugsitės tinkama preke.

Naujausias 2021 metų tendencijas bei jau klasika tapusias plyteles siūlo UAB „Azulejos“ parduotuvės, kurios įsikūrusios Vilniuje (Laisvės pr. 125A) ir Utenoje (Kupiškio g. 19).

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite