Angle down Atgal

Pasveikinti Biržų rajono šimtukininkai ir jų mokytojos

Vakar, liepos 27 d., Biržų rajono savivaldybės administracijoje pasveikinti Biržų rajono šimtukininkai ir jų mokytojos. 

Šiais metais aukščiausius valstybinių brandos egzaminų įvertinimus – 100 balų gavo 7 Biržų rajono mokiniai už 10 valstybinių brandos egzaminų. Visi abiturientai yra iš Biržų „Saulės“ gimnazijos. Du šimtukai gauti iš lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino. Juos gavo Sima Rasiukevičiūtė (mokytoja Daiva Sribikienė) ir Gabija Žilytė (mokytoja Virginija Kalvanaitė). Trys šimtukai - iš matematikos. Juos gavo Matas Šamšonas, Mantas Vėjelis, kuriuos VBE ruošė mokytoja Lina Račkauskienė, ir Domantas Kakčiukas, kurį egzaminui ruošė mokytoja Rasa Virinienė. Du šimtukai gauti iš informacinių technologijų. Juos gavo tie patys mokiniai, kurie šimtukus gavo ir iš matematikos VBE: Matas Šamšonas ir Matas Vėjelis. Juos informatikos egzaminui ruošė mokytoja Rima Mikalajūnienė. Trys šimtukai gauti iš užsienio kalbos (anglų) valstybinių brandos egzaminų. Juos gavo Eimantas Balčiūnas, Lukas Černius ir Matas Šamšonas. Visus anglų kalbos VBE šimtukininkus ruošė mokytoja Indra Krizonienė. Matas Šamšonas gavo net tris šimtukus - iš matematikos, informatikos ir anglų kalbos valstybinių brandos egzaminų. Mantas Vėjelis - du, iš matematikos ir informatikos valstybinių brandos egzaminų.

Rajono šimtukininkus ir jų mokytojas Biržų rajono savivaldybės administracijoje sveikino Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas, Mero pavaduotoja Audronė Garšvaitė ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius. Meras sveikino ir dėkojo mokiniams ir jų mokytojoms už sunkų, stropų darbą, už tai, kad jie susitvarkė su karantino iškeltais iššūkiais, ir net esant sudėtingesnėms aplinkybėms, išliko motyvuoti, siekė tikslo ir pasiekė puikių rezultatų.

„Maksimaliais valstybinių brandos egzaminų rezultatais parodėte, kad jūs esate tie, kurie sugebate siekti savo svajonių, nebijote į tai įdėti darbo, esate stropūs ir ryžtingi. Tikiu, kad šios jūsų savybės ir toliau padės sėkmingai skintis kelią pirmyn. Linkiu atrasti savo kelią, sau patinkančią specialybę, kad ateityje ji netaptų kančia, o teiktų malonumą. Nesustokite ties tuo, ką pasiekėte, užsibrėžkite naujų tikslų ir stropiai jų siekite kaip tai darėte iki šiol“, - į šimtukininkus kreipėsi Meras Vytas Jareckas.

Mokytojoms Meras linkėjo nepailsti, neprarasti motyvacijos, nenustoti tobulėti, dėkojo už stropų, atsakingą ir nuoširdų darbą.

Savivaldybės atstovai domėjosi, kas padėjo pasiekti tokių gerų rezultatų, kokių iššūkių iškėlė karantinas, ką abiturientai planuoja veikti toliau.

Sima Rasiukevičiūtė, gavusi šimtuką iš lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino, atviravo, kad nesitikėjo tokio gero rezultato: “Daug dirbau, todėl, žinoma, kad norėjosi kuo geresnio rezultato, bet šimtuko nesitikėjau. Labai džiaugiuosi, kad įdėtas darbas atsipirko.” Jos mokytoja Daiva Sribikienė patvirtino, kad Sima šio įvertinimo yra tikrai verta, kadangi ji vienintelė dar 11-oje klasėje penktadieniais ateidavo į 6-7 pamokas ir rašydavo rašinius, ruošdavosi egzaminui.

Mantas Vėjelis, gavęs šimtukus iš matematikos ir informatikos valstybinių brandos egzaminų, teigė, kad tai yra ketverių metų darbo rezultatas.

Matas Šamšonas, gavęs net tris šimtukus - iš matematikos, informatikos ir anglų kalbos valstybinių brandos egzaminų, ypatingai dėkojo mokytojoms. „Informatikos egzamino rezultatas - tai didžiulis mokytojos Rimos Mikalajūnienės indėlis. Manau, kad kažkuria prasme mes ją net kankindavome, dažnai vėluodavome nusiųsti užduotis, kartais į mokytoją kreipdavomės ar užduotis nusiųsdavome net vidurnaktį. Mokytojos darbas yra labai pavyzdingas - ji visada atsakydavo, visada padėdavo. Esu jai labai dėkingas.“ Net du šimtukininkus paruošusi mokytoja Rima Mikalajūnienė teigė, kad šiam valstybiniam brandos egzaminui pasiruošti turimos tik dvi savaitinės pamokos. „Mano sūnus sako, kad per 40 valandų paruošti programuotoją - Sizifo darbas. Todėl nepykdavau jei vaikinai rašydavo ir vidurnaktį. Kartais užduotys ateidavo 3 ar net 4 valandą nakties. Mūsų pagrindinė užduotis buvo išmokti dirbti ne tik teisingai, bet ir greitai. Egzamino metu laiko yra mažai, užduotys sunkios. Beje, aš manau, kad turiu tris šimtukininkus, nes kitam mano mokiniui Domantui Kakčiukui tepritrūko tik 1%”, - dalinosi Rima Mikalajūnienė.

Tiksliųjų mokslų šimtukininkai planuoja mokslus tęsti matematikos, informatikos srityje, kiti dėl studijų dar neapsisprendę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite