Angle down Atgal

Paslaugų į namus kai kurie senjorai laukė beveik savaitę

„Vakarų ekspresas“ sulaukė 99-erių metų senolės (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) giminaitės skambučio, kad močiutę likimo valiai paliko pagalbą į namus teikianti įstaiga. Paaiškėjo, kad Klaipėdoje dalis senjorų buvo palikti be priežiūros ir be informacijos beveik savaitę, nes keitėsi pagalbos į namus paslaugos teikėjas.

„Mano buvusiai uošvienei paslaugas į namus teikdavo VšĮ „Ori senatvė“ socialinė darbuotoja. 99-erių metų senolė jau nepajėgia savarankiškai nueiti į parduotuvę, tad darbuotoja ją aprūpindavo maistu, padėdavo išeiti į lauką pasivaikščioti.

Paskutinį kartą ji apsilankė prieš savaitę, trečiadienį ar ketvirtadienį, ir informavo, kad daugiau neateis, nes kita įstaiga laimėjo konkursą teikti šią paslaugą.

Šiandien jau trečiadienis, močiutei maistas pasibaigęs, o iš naujos įstaigos niekas nesusisiekė ir neatėjo. Prisiskambinti į tą įstaigą man nepavyksta“, - pagalbos į žurnalistus rugsėjo 23-iosios rytą kreipėsi Panevėžyje gyvenanti moteris.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departameto Socialinės paramos skyriaus vedėja Audronė Liesytė informavo, kad VšĮ „Ori senatvė“ pagalbą į namus teikė iki rugsėjo 18 d., o su naujas teikėjas VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ paslaugą turėjo pradėti teikti nuo rugsėjo 21 d. (tą dieną pasirašyta sutartis).

„Pagal VšĮ „Ori senatvė“ Klaipėdos miesto savivaldybės Socialinės paramos skyriui pateiktus apskaitos duomenis jūsų minimai močiutei paslauga buvo teikiama kasdien darbo dienomis po 2 valandas , t. y. paslauga buvo suteikta ir ketvirtadienį, ir penktadienį, t. y. rugsėjo 17 ir 18 d., - iki paskutinių VšĮ „Ori senatvė“ sutarties su savivaldybe dienų„, - pažymėjo A. Liesytė.

Ji atkreipė dėmesį, kad kartu su sutartimi naujam teikėjui buvo perduoti ir asmenų, kuriems teikiama paslauga, duomenys.

Viešųjų pirkimų konkursą laimėjusi VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ šias paslaugas klaipėdiečiams teiks ateinančius 36 mėnesius. Sutarties kaina 1 480 050 Eur.

Vedėjos teigimu, rugsėjo 1 d. duomenimis, pagalbos į namus paslaugą Klaipėdoje ši institucija teikia 172 senjorams, o iš viso sudėjus visų institucijų teikiamas paslaugas, jos teikiamos 500 garbaus amžiaus miestiečių.

Nesklandi pradžia

VšĮ „Nacionalinis socialinės integracijos institutas“ „Senjoro“ programos vadovė Rugilė Bitautaitė pripažino, kad paslaugų teikimo pradžia Klaipėdoje tikrai nebuvo sklandi.

„Informaciją, kad laimėjome viešąjį pirkimą, gavome likus vos savaitei iki paslaugų teikimo pradžios. Pagal sutartį paslaugą įsipareigojome teikti 172 senjorams. Klientų, kuriems reikalinga pagalba, kontaktus gavome antradienį po pietų. Iki tol nežinojome, kur gyvena ir kokio savarankiškumo yra klientai. Tai kėlė sunkumų organizuojant darbus ir skirstant darbuotojus.

Tikrai labai mažai laiko turėjome pasiruošti, kad galėtume sklandžiai teikti paslaugas visiems iš karto. Nuo pirmadienio mūsų darbuotojai pradėjo lankyti mažiausiai savarankiškus žmones - tuos, kuriems pagalba būtina. Nemažai yra senjorų, kuriems reikalingos jau slaugos paslaugos - jie yra gulintys, reikia keisti sauskelnes. Pagal sutartį šių paslaugų neturėtume teikti, tačiau, kol nėra kitų alternatyvų, padedame“, - tvirtino R. Bitautaitė.

„Senjoro“ programos vadovė teigė, kad darbuotojai stengiasi su visais paslaugos gavėjais ar jų artimaisiais pasikalbėti, teikti pagalbą tiems, kuriems ji būtina, ir prašė šiek tiek palaukti tų, kurie yra savarankiškesni ir turi galimybę palaukti.

„Mūsų darbuotojų gretos sparčiai pildosi, norinčių senjorams pagelbėti tikrai yra, todėl tikime, jog greitai visi senjorai gaus jiems reikalingą pagalbą„, - užtikrino pašnekovė.

Iš tiesų, trečiadienio vakarą naujieji pagalbos į namus teikėjai jau buvo susisiekę ir su šio straipsnio heroje. Senjorės telefonu atsiliepusi jos bičiulė patvirtino, kad naujieji paslaugos teikėjai pažadėjo apsilankyti ketvirtadienį, rugsėjo 24 d.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite