REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Balandžio 24 d. 18:17

Paslaptingai nuteikiančios „Svajonių terasos“: nebijokite svajoti – mintys materializuojasi

Vilnius

@Svajonių terasos

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


171308

Dėl pasaulį užklupusios COVID-19 pandemijos dalis žmonių buvo priversti bandyti susidraugauti su darbu iš namų, kiti neteko galimybės užsiimti mėgstama profesine veikla. Iš pradžių džiuginusi komfortabili aplinka namuose ilgainiui įgriso ir vis daugiau žmonių stengiasi nuo jos pabėgti. Visgi, kai kuriems pandemija ir karantino suvaržymai tapo paspirtimi pradėti naują veiklą. 

Šeimos veiklos projektas „Svajonių terasos“ atsirado būtent tuomet, kai viskas aplinkui sustojo. Užklupusi nežinomybė paskatino atsigręžti į vaikystėje turėtus pomėgius. „Svajonių terasų“ įkūrėjai Inga ir Andžėjus įsitikinę, kad pasikeitus gyvenimo aplinkybėms, nereikia išsigąsti, kartais tai gali tapti įkvėpimu kurti kažką naujo. 

– Šalyje įvedus karantiną daugelis įmonių savo veiklą stabdė, o jūs su vyru ėmėtės naujo projekto idėjos. Kas jus paskatino ją vystyti? 

– Karantino įvedimas ne vienam sukėlė neigiamų emocijų, pripažinsiu, kad akimirkai ir mums patiems. Pirmojo karantino metu užsidarė visos ugdymo įstaigos, tad  mūsų įprastinės veiklos kuriam laikui sustojo. 

Kaip ir visi, mąstėme, kokia veikla suteiktų papildomų pajamų mūsų šeimai. Kadangi patys turime įsipareigojimų, auginame du vaikus, jutome nemažai nežinomybės ir neaiškumo, nes Vyriausybės įvesti ribojimai buvo nauji, su jais nė vienam dar netekę susidurti. 

Pradėjome mąstyti apie tai, kas mudviem su vyru patinka, kokia veikla mus vienytų ir būtų maloni bei skatintų judėti pirmyn net ir per karantiną. Galiausiai išgryninome bendrą projektą „Svajonių terasos“. Vaikystėje pamilau gėles – mėgau kurti gėlynus, tai man pavykdavo tarsi savaime. Vyras nuo mažumės miego piešti. Niekuomet nemanėme, kad būtent šie mūsų pomėgiai gali tapti bendra abiem malonia veikla ir papildomu pajamų šaltiniu. Tačiau, kai piešinys mūsų namų kieme materializavosi į jaukią terasą su egzotišku alpinariumu priešakyje, įsitikinome, kad galime padėti kitoms šeimoms, kurios kuria savo poilsio erdvę. 

image8.jpeg

image7.jpeg

Siūlome ne tik išskirtinį terasos projektą, kurį suprojektuosime jūsų kieme pagal unikalius poreikius, bet ir sąmatos parengimą su smulkiu medžiagų apskaičiavimu (kas, pasirodo, padeda net ir sutaupyti),  projekto įgyvendinimo paslaugą (pačios terasos įrengimą), o kad terasa taptų tikrai malonia erdve leisti laisvalaikiui – pasirūpinsime ir  žaliųjų zonų, gėlynų projektu, padėsime palankiausiomis sąlygomis įsigyti augalus, parinksime labiausiai tinkančius jūsų erdvei.

image15.jpeg

Kurdami savo namus, į juos įdėjome labai daug meilės. Rengiantis terasą nesinorėjo paprastos kvadratinės aikštelės, žinojome, kad vasaros popietes visi leisime būtent čia. Norėjome kažko įdomaus, funkcionalaus, kad tai tikrai būtų jauki šeimai poilsio erdvė. Tarpusavyje dalinomės norais ir idėjomis,  vyras  skrupulingai nubraižė projekto brėžinius, atsakingai rinkosi medžiagas. Įsirengus terasą atsirado noras pasirūpinti ir aplinkos vaizdu, kurį matome kasdien. Tad įsirengėme alpinariumą, žaliąsias erdves, apsisaugojimui nuo kaitrios saulės pakabinome jaukumo suteikiančias užuolaidas. Terasa tapo ne tik mylima šeimos laisvalaikio erdve, bet ir sulaukė daugybės draugų komplimentų. Tai tapo bendro projekto kūrimo paspirtimi. 

image-3.jpg

– Papasakokite, koks projektas yra „Svajonių terasos“? Kaip jį vystote? 

– Visų pirma, tai yra šeimos, mano ir vyro, projektas. Į jį abu, sudėję savo vaikystės pomėgius, ieškodami kūrybinių sprendimų, įtraukiame savo įžvalgas ir žinias. 

image1.jpeg

Kai pats po žingsnį praeini visą statybos ir įrengimo procesą, klausimų, kas funkcionalu, o kas ne, nebelieka. Padedame norintiems turėti savą poilsio erdvę prie namų – terasas projektuojame, taip pat, bendradarbiaudami su partneriais, vykdome jų statybą nuo pamatų iki stogo. Tuščia terasa neteikia džiaugsmo, tad patariame, kokiais baldais ją apstatyti, kartais netgi suprojektuojame ir pagaminame baldus, atitinkančius būtent Jūsų poreikius, integruojame žaliąsias erdves, o kad terasa būtų dar jaukesnė, padedame priderinti ir parinkti šviestuvus ar saulės žibintus.

Karantino metu, būdami namuose, jaučiamės pavargę nuo rutiniškos aplinkos kambariuose, tad gelbsti žalieji kampeliai: terasas apstatome žaismingais vazonais su augalų kompozicijomis, be to, galime pasirūpinti ir kiemų apželdinimo projektais.

Nesame standartiniai meistrai, esame itin lankstūs klientų poreikiams, deriname terasos įrengimo procesą integruodami ją su žaliosiomis erdvėmis. Kartais šeimoje nepavyksta rasti bendro sprendimo, nes vyras nori to, kas paprasta, o moteris svajoja apie mažiau įprastas linijas ir puošnias detales.  

befunky-collage-1.jpg

Štai čia gelbsti „Svajonių terasos“. Terasos projektą kuriame kartu su klientu ir pasimetus dizaino galimybėse, padedame apsispręsti ir sukurti jų norus atitinkantį projektą. 

Klientas, konsultuodamasis su mumis, visuomet turi du pasirinkimus – įsigyti terasos ar apželdinimo projektą arba pilną paslaugos paketą su terasos įrengimu.  Jeigu klientui užtenka  projekto, tuomet jis turi visas reikalingas instrukcijas, ką daryti, kur priimtina kaina įsigyti medžiagų statyboms, taip pat žino tikslius jų kiekius – tai įtraukiama į projektą, sudaroma detali sąmata. 

O kai   nesinori  sukti galvos ir apsikrauti papildomais rūpesčiais,  padedame  brėžinius perkelti į apčiuopiamą poilsio erdvę kieme – pasirūpiname pačios terasos  kartu su žaliosios erdvės ar be jos įrengimu.

befunky-collage-2.jpg

– Andžėjau, minėjote, kad karantinas tapo paspirtimi, prisiminti vaikystėje turėtus pomėgius, kokie jie?   

– Mano turima specialybė visiškai nesusijusi su menais ar projektavimu. Nuo vaikystės mėgau piešti, taip pabėgdavau nuo rūpesčių ir niūrių emocijų. Karantinas pagaliau leido mano  

pomėgiui atrasti savo vietą – tai tapo ne tik atsipalaidavimo būdu, bet ir sukūrė papildomas šeimos pajamas. Niekuomet nesimokiau projektinių brėžinių braižybos, bet kai pradėjau piešti projektus, o vėliau juos ir įgyvendinti, man tai pasirodė ne tik paprasta, bet ir labai įdomu. Dėl sudėtingesnių projektų įrengimo visuomet konsultuojuosi su specialistais, nes yra dalykų, kurie reikalauja gilesnių žinių. 

befunky-collage-3.jpg

Esu kruopštus žmogus, gal kiek ir perfekcionistas, šios savybės man itin padeda planuojant erdves, skaičiuojant projektų sąmatas, įvertinant medžiagas, tai neretai klientui padeda ir sutaupyti. Mėgstu, kad viskas būtų atlikta nepriekaištingai, tad mane labiausiai džiugina, kai pamatau savo nupiešto projekto galutinį rezultatą realybėje, todėl pats neretai dalyvauju jo įgyvendinime. 

 Ar sunku surasti, kas padėtų  įgyvendintų Jūsų unikalius projektus? Iš ko semiatės idėjų? 

– Su didesniais ar mažesniais iššūkiais susiduriame kasdien. Tačiau sunkumai tėra laikini sustojimai įgauti daugiau jėgų, o kai intensyviai ieškai,  visuomet atsiranda ir sprendimas. Abu su žmona, kurdami projektus, įkvėpimo semiamės iš gamtos. Gyvename tarp miškų, tad ypatingų vietų gausu tiek aplink mus, tiek visoje Lietuvoje. Žavimės tuo, ką matome, po to šis įkvėpimas persikelia į mūsų kūrybą.  

image18.jpeg

img-3318.JPG

Patys klientai dažnai pasiūlo neįtikėtinų sprendimų, tereikia juos sujungti į visumą. O kai  susitikimo metu aptariame jų turimus pomėgius, kad naujai sukurtoje erdvėje galėtų ne tik ilsėtis, bet ir mėgautis darydami tai, ką iš tikrųjų mėgsta, kaskart gimsta unikalaus projekto idėja. 

– Tiesa, vis labiau gręžiamės į gamtą ir nuo urbanistinio šurmulio bėgame ten, kur žaluma. Taip pat ir jūs, įkvėpimo semiatės iš gamtos. Kodėl ji tokia svarbi? 

– Augalai – tai kas gyva, tai, kas nuolatos keičiasi ir įkvepia, kas suteikia gyvybės bet kokiai formai. Psichologai rūpinimąsi gėlėmis netgi rekomenduoja kaip vieną iš nemalonių minčių atitolinimo būdų.

img-2742.JPG

„Svajonių terasų“ tikslas yra sukurti svajonių kiemą ar bent jau tokį kampelį, kuriame būtų jauku, galima pasilsėti, semiantis įkvėpimo iš gamtos. Projektas tampa jaukus  ir išbaigtas ne tada, kai atsiranda terasa, o tuomet, kai sėdint joje akį džiugina priešakyje esantis vaizdas,  kai projektą papildome augalais. 

Tikrai būna, kad leisti laiką terasoje nėra malonu, nes sėdint krėsle su puodeliu kavos, kiemas toli gražu neprimena vientisos gamtos oazės. Tuomet kuriame gėlyno, žaliosios erdvės projektą, padedame jį integruoti ir įgyvendinti. 

image12.jpeg

Sulaukiame nemažai klausimų, kokiais augalais pagyvinti kiemą, kad jis taptų jaukus. Vieniems norisi margaspalvių gėlynų, kitiems – įmantrių alpinariumų, treti ieško egzotikos ir mūsų akiai mažiau matytų augalų, o kiti apsiriboja keliais vaismedžiais ar spygliuočiais. Būna ir taip, kad žmogus apskritai neturi jokios vizijos. Mes visi esame unikalūs, todėl išklausome kiekvieno kliento norus, ieškome bendrų sprendimų, kiekvienam kuriame tik jo poreikius atitinkantį projektą.

Kiekvienas augalas turi tik jam vienam būdingą nuotaiką. Vijokliniai įneša žavios paslapties, o štai prieskoniniai visą kiemą užpildo išskirtiniu kvapu, kartais gali padėti atbaidyti įkyrius vabzdžius. 

Kurdami kiemo ir terasų grožį, nesivadovaukite bendromis, įprastomis taisyklėmis. Jaukiausia bus ten, kur viskas sukurta atsižvelgiant į jūsų norus. 

– „Svajonių terasos“ nuteikia paslaptingai. Ar ir jūsų projektai tokie patys? 

– Mūsų projektai unikalūs, jautrūs, tarsi gyvi. Mums nėra neįgyvendinamų sprendimų. Kartais tenka padėti  klientui šeimoje surasti vieningą nuomonę, nes dažnai pasitaiko, kad vyras ir moteris kiemo viziją mato iš šiek tiek skirtingų polių. Mūsų didžiausia vertybė yra šeima, tad  pagalvojame apie kiekvieną šeimos narį – juk mažųjų poreikiai ir norai ne ką mažiau svarbūs. Vaikai visuomet turi savų žaismingų idėjų, jos nelieka neišgirstos. Kartu su klientu priimame vieningą sprendimą, kuris ne tik patenkins visus poreikius, bet ir džiugins kiekvieną šeimos narį. 

image-2.jpg

– Panašu, kad svajonės gali daug ką nulemti ir pakeisti. Ką patartumėte žmonėms, kurie nori susikurti  savo svajonių kiemą, bet nežino nuo ko pradėti? 

Kai jūsų projektas atsiduria ant popieriaus – nebelieka kur dėtis, priešakyje atsiveria kelias su instrukcijomis, kaip žengti pirmyn. Tereikia žengti. Kai svajoji, o tuo pačiu ir žengi, norai labai greitai išsipildo. 

Norime prisidėti prie žmonių svajonių išsipildymo, namuose sukuriant savo poilsio oazę. Taip pat atrandant vieningą sprendimą sukurti jūsų unikalų projektą, įrengti terasą, integruoti ją su žalia poilsio erdve. 

Nesvarbu, kokia neįtikėtina iš pirmo žvilgsnio svajonė atrodo, esame pasiryžę padėti ją įgyvendinti. Juk kokia ilga bebūtų  kelionė, ji visuomet prasideda pirmuoju žingsniu. Ženkite drąsiai ir, jeigu reikia, leiskite jus vesti už rankos jūsų svajonių link. 

143368419-10158883111008875-4066097965359139888-n.jpg

apie-mus-0-1.jpg

Remiamas turinysREDAKCIJA REKOMENDUOJA