Angle down Atgal

Paskutinio skambučio šventė Simono Daukanto gimnazijoje

„Mes – XX laida, ir tokių kaip mes daugiau nebėra“, - tokie žodžiai iš „Reformatų“ lūpų skambėjo dar per XX abiturientų laidos šimtadienio šventę. Būtent šiandien, gegužės 22-ąją dieną, turėjome keliauti raudonuoju kilimu į paskutinę klasės valandėlę, apkabinti brangius draugus, mokytojus, prisiminti visą kelią, kurį kiekvienas nukeliavome Simono Daukanto gimnazijos traukiniu. Tiesa, mūsų gyvenimas yra kupinas kasdienių iššūkių, kurie bet kuriuo atveju gali užverti vienas duris, o atverti kitas.

Todėl įsirašome save į gimnazijos istoriją ir kiekvieno mokytojo atmintį, nes esame pirmoji ir kol kas vienintelė abiturientų laida, paskutinį skambutį šventusi kartu, tačiau virtualiu būdu.

Pirmiausia šventė prasidėjo kiekvienoje virtualioje abiturientų klasėje, o po to visi prisijungėme į tiesioginę „Youtube“ transliaciją, kur staigmeną paruošė ir abiturientus sveikino gimnazijos trečiokai. Jie sukūrė puikų pasakojimą apie tai, kaip XX laidos laivas po ilgos kelionės pasiekė uostą, o įgulos nariai - dvyliktokai - yra pasiruošę išsilaipinti ir pradėti naują gyvenimo etapą. Paskutinius žodžius auklėtiniams tiesiogiai tarė ir auklėtojos: Ingrida Bagučianskienė, Raima Štabokienė, Jolanta Buivydienė ir Elida Ignatavičienė. Mes savo ruožtu taip pat neužmiršome 4 metus mus lydėjusių XX laidos įgulos narių - kiekviena klasė auklėtojoms įteikė simbolines dovanas, kurios kiekvienąkart primins apie mus. Abiturientams sveikinimus paruošė ir laivo kapitonai - gimnazijos direktorius Vytautas Kantauskas bei direktoriaus pavaduotoja Irma Riukienė. Visos tėvų įgulos vardu išsilaipinusius keleivius sveikino abituriento Edvardo mama Aušra, o žmogus - poetas, gimnazijos kūno kultūros mokytojas Sigitas Polekas sukūrė unikalią poemą, dedikuotą tik XX laidos abiturientams. Priėmę visus šiltus sveikinimus, mes įrodėme, jog tokiai netradicinei šventei ruošėmės atsakingai ir išeidami gimnazijai paliekame muzikalią dovaną. Padedami muzikos mokytojo Kęstučio Stoškaus, virtualiu būdu sudainavome paskutinio skambučio dainą „Kol kartu“, o patys muzikaliausi gimnazijos bendruomenei taip pat pristatė nuostabią dainą „Medžiai melagiai“ ir jai sukurtą vaizdo klipą. Įkandin abiturientams keliaujantys, tačiau į uostą dar neatplaukę vienuoliktokai paruošė vaizdingą sveikinimą, kuriame atsispindėjo kiekvieno abituriento stipriosios savybės bei būdingiausi charakterio bruožai.

Nors ir ilgai planuota šventė vyko ne taip kaip tikėtasi, visgi esame be galo dėkingi visai gimnazijos bendruomenei už pastangas bei norą paversti mums svarbią šventę kuo įsimintinesnę ir džiaugsmingesnę. Išskirtinį ačiū tariame trečiokams Andriui, Einarui ir Orestui, kurie rūpinosi šventės technine dalimi bei jos sklandumu. Kad ir kaip stipriai norėtume apkabinti ir dar kartą sutikti, padėkoti visai laivo įgulai, kuri lydėjo ir puoselėjo mus nuo pat kelionės pradžios iki galo, tai padaryti galime tik nuotoliniu būdu. Mūsų laivas jau galutinai įsitvirtino uoste, o kitų laivų keleiviams bei jų įguloms linkime kantrybės, svajonių išsipildymo, palankaus vėjo ir sėkmingos, prasmingos kelionės! Svarbiausia - neišsigąskite didelių bangų. Jos tik grūdina jus ir palaipsniui ruošia sėkmingam visų iššūkių ir gyvenimo kliūčių įveikimui.

Parengė IVm klasės mokinė Beatričė Zajančkauskaitė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite