REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2017 m. Spalio 22 d. 09:24

Paskutiniame šių metų bagažinių turgelyje sklandys artėjančio Helovino dvasia

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


17759

Šį sekmadienį, spalio 22 d., nuo 14 iki 19 val. organizatoriai kviečia į paskutinį šių metų bagažinių turgelį. Miestiečiai ir čia užsukusieji svečiai laukiami turgelyje atrasti kažką sau naudingo ir gražaus, atnešti nereikalingus daiktus ir pasinaudoti proga atlaisvinti namuose vietą naujiems. Visi, kurie atvers savo bagažines, kviečiami atsinešti ir po dailųjį moliūgėlį, kad „bagažiukuose“ pajustumėte artėjančio Helovino dvasią. Šį sekmadienį vyks ir 5 gražiausių moliūgelių rinkimai, kurių savininkai gaus malonias dovanėles.

Viešoje erdvėje pasipylė kaltinimai Jurbarko valdžiai dėl bagažinių turgelio uždraudimo, apie tai kalbamės su bagažinių turgelio sumanytoja ir organizatore Egle Kimutiene.

Ar tikrai Jurbarko miesto valdžia ruošiasi uždaryti šį turgelį ir kodėl?

Iškilus problemai dėl šiame turgelyje atsiradusių prekybininkų, kurie siūlo visiškai naujas prekes, miesto seniūnas Romualdas Kuras, nesileido į kalbas, diskusijas ar kitokius šios problemos sprendimo būdus. Pirmiausia jis norėjo nutraukti leidimą prekiauti ir pasiūlė nuomotis kitur. Geriausia – turguje ar kur kitur, kad ir privačioje aikštelėje. Jis išreiškė didžiulį nepasitenkinimą bagažinių turgeliu, išsakė, jog, jo nuomone, toks turgelis daro miestui gėdą, kelią sekmadieniais triukšmą ir yra per daug didelio masto renginys. Seniūnas matė tik prekybininkus ir tik kelis „bagažiukus“ (kas dalyvavo, gali paneigti, jog buvo atvirkščiai).

Labiausiai įžeidė seniūno nenorėjimas išklausyti, išspręsti problemos ir viso mano darbo bei pastangų nevertinimas, šūsnys kaltinimų dėl įvairios netvarkos mieste darymo bei kenkimo turgui. Tai labai siauras požiūris į jauną žmogų ir miesto atgaivinimą, nemokėjimas spręsti problemų, tik tam tikrų žmonių skundų matymas. Visa tai privertė susimąstyti.

Juolab, kad kitur elektroninėje erdvėje, spaudoje seniūnas šnekėjo jau kitaip, pasak jo, atėjęs į turgelį matė, jog viskas ten gerai, Jurbarkas atgijo. Nors pokalbyje su manimi to neįžvelgė. Be to, sulaukiau skambučio, kuriame pajutau bandymą išprovokuoti. Nors šiuo metu sulaukiu palaikymo iš valdžios, tačiau vis dar yra nepasitikėjimo. Suprantu, jog skundus rašantys žmonės neleis ramiai tęsti savo idėjos, todėl dairausi privačios aikštelės, kurioje jaukiai įsikurtume jau pavasarį ir rinktume tik simbolinius mokesčius. Turiu daug idėjų ir svajonių, visko išduoti dar negaliu, bet, tikiuosi, pavyks jas visas įgyvendinti.

Kokių priemonių imsitės, kad bagažinių turgelis gyvuotų?

Dėl didelio Jurbarko ir aplinkinių miestų žmonių palaikymo nenuleidžiu rankų. Nors bagažinių turgelį norėta greičiausiu ir paprasčiausiu būdu išprašyti, darysiu viską, kad kaip ir pradėjome su dideliu užsidegimu, šiluma, draugyste – tai taip ir užbaigsime sezoną spalio 22 d., susitikdami bagažinių turgelyje. Žinoma, kad su ta pačia gera aura pavasarį vėl susirinksime. Bagažinių turgelyje ateityje neliks žodžio „renginys“. Rinksime simbolinę rinkliavą, už kurią tvarkysime aikštelę. Idėja nuo to nepasikeis. Įsikūrę naujoje vietoje, pranešime taisykles, kas ir kuo čia galės prekiauti.

Nereikia būti ekspertu, kad žinotum, jog bagažinių turgelis reikalingas. Reikia tik perskaityti spalio pradžioje feisbuko paskyroje „Jurbarko bagažinių turgelis“ apklausos komentarus. Klausimas buvo: „Kokią naudą Jurbarko miestui daro bagažinių turgelis? O gal jokios naudos?“

Spausdiname keletą daugiausiai gerų atsiliepimų sulaukusių komentarų.

Agnė G. Parduodi ko nebereikia, galbūt išaugta, nusiperki kas patinka, reikalinga. Puiku, kad tokie turgeliai vyksta. Ačiū organizatoriams.

Vilma K. Pirmiausia bagažinių turgelis – tai senų daiktų prikėlimas naujam gyvenimui. Kam išmesti nenaudojamą daiktą ar drabužį, jei galima dar už tai vieną kitą eurą gauti. Taip mažiau teršiama aplinka ir pilni konteineriai nepuošia gatvių. Tai puikus laiko praleidimas, naujos pažintys, bendravimas. Puiki idėja – vietoj mokesčio dovanojame įvairius daiktus tiems, kas vargingiau verčiasi.

Marius B. Kas nori pigiau nusipirkti kažką – tai puiki vieta. Taip pat ir ekologiška: kam išmesti daiktą, juk vienam gal ir nereikalinga kitam, o kitam – labai. Organizatoriams pagarba.

Ieva A. Mūsų šeimai labai patinka, todėl stengiamės kiekvieną sekmadienį atvažiuoti, pasidairyti. Niekada nesam iš turgelio išėję tuščiomis rankomis. Labai šauni idėja, reiktų ačiū pasakyti organizatorėms, jos šaunuolės! Ir nekreipkit dėmesio į piktus liežuvius – jų buvo ir bus! Galiu tik palinkėti sėkmės, kad tokie turgeliai taptų Jurbarko tradicija.

Janina S. Jurbarkas atgimsta – bent jau sekmadieniais. Yra galimybė nusipirkti pigiau. Ir svarbiausia, kad tai jauno žmogaus iniciatyva. Mačiau, kaip ji užgimė ir kaip spindėjo to žmogaus akys. Neleiskim tai šviesai užgesti...

Oksana M. Tokie turgeliai skatina verslumą. Prekiavo du paaugliai, pardavė savo prekių už 15 Eur, po to juos išleido „Starpizza“ kavinėje, žadėjo ateiti ir kitą savaitę. Išsivalai spintas ir padedi sunkiau gyventiems. Čia reikalingą daiktą nusipirkau už 5, o rinkoje jis kainuoja 90 eurų. Perki naujus daiktus, žinodamas, kad keletą kartų panaudotus galėsi juos tokiame turgelyje parduoti. Aišku, dar ir ekologiška, nes parduodamas neterši gamtos.

Indrė Š. Pirmiausia – tai reklama. „Bagažiukai“ reklamuojasi, bet kartu reklamos gauna ir rajonas: atvažiuokite, pamatysite pilis. Atvažiavę iš kitur žmonės užsuks pavalgyti į kavines, naudosis kitomis paslaugomis. Projektui plečiantis yra tikimybė papildyti rajono biudžetą. Jauna šeima turės papildomai pajamų, žmonės atsikratys nereikalingų daiktų, kiti įsigis reikalingų.Vyksta judėjimas – kuo daugiau mieste traukos centrų, tuo geriau visiems.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA