Angle down Atgal

Pasienietis V. Sakevičius neišvengė interesų konflikto

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės Uosto pasienio užkardos vadas Vytautas Sakevičius pateko į interesų konfliktą, kai metų pradžioje vertino sutartiniais ryšiais su jo sutuoktine susijusio pavaldinio tarnybinę veiklą.

Tokiais veiksmais jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Šį sprendimą ketvirtadienį vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Nustatyta, kad šių metų vasarį V. Sakevičius nenusišalino ir sprendė dėl jam pavaldaus tos pačios užkardos jaunesniojo specialisto. Pastarasis turi nekilnojamojo turto nuomos sandorį su pasienio užkardos vado sutuoktine. V. Sakevičius pasirašė pavaldinio tarnybinės veiklos vertinimo išvadą, kurioje jo tarnybinę veiklą įvertino labai gerai ir vertinimo komisijai pasiūlė pakelti pareiginę algą.

VTEK pabrėžia, kad tikslas – interesų konfliktų prevencija, todėl VPIDĮ pažeidimui nustatyti pakanka, kad asmuo nepasielgė taip, kad nė nekiltų abejonių dėl galimo tokio konflikto egzistavimo. Net ir asmeniui nenaudingas sprendimas, jo teigiamas ar neigiamas nusistatymas gali sukelti interesų konfliktą, todėl privalu vengti net šališkumo regimybės.

Atsižvelgdama į tyrimo metu surinktus duomenis, VTEK siūlo Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadui imtis prevencinių priemonių ir priminti padalinių vadams apie interesų konflikto grėsmę bei paskatinti deklaruojančius asmenis nusišalinti nuo interesų konfliktą galinčių kelti sprendimų rengimo, svarstymo ir priėmimo.

Tyrimas atliktas po to, kai VTEK kilo abejonių dėl galbūt netinkamo VPIDĮ nuostatų taikymo Valstybės sienos apsaugos tarnybos atliktame tyrime.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite