Angle down Atgal

Pasieniečiai ir migracijos pareigūnai siūlys pinigų grįžti norintiems migrantams

Lietuvos pasieniečiai ir migracijos pareigūnai siūlys pinigų į kilmės šalį norintiems grįžti neteisėtiems migrantams, taip siekiant paspartinti jų readmisiją, pranešė Migracijos departamento vadovė.

Anot departamento direktorės Evelinos Gudzinskaitės, tokias galimybes suteikia neseniai priimto įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pataisos.

„Šis įstatymas suteikia įgaliojimus pasieniečiams ir migracijai siūlyti tokius kišenpinigius norintiems grįžti. Šiuo metu rengiame tai įteisinančią tvarką“, – BNS pirmadienį sakė E. Gudzinskaitė.

Šiuo metu pasiūlyti pinigų lėktuvo bilietui, kišenpinigių sugrįžimui ir lėšų reintegracijai siūlo Lietuvoje veikiantis Tarptautinės migracijos organizacijos padalinys, teigė ji.

Anot E. Gudzinskaitės, naujoje tvarkoje tikriausiai bus numatyta, kad pasieniečiai ir migracijos pareigūnai galės pasiūlyti tik kišenpinigius ir lėšas bilietams įsigyti.

Departamento vadovės teigimu, ši tvarka turėtų būti patvirtinta kitą savaitę vidaus reikalų ministrės įsakymu.

Tikslios sumos, kurios bus siūlomos migrantams, dar nėra aiškios. Taip pat nėra aišku, ar jos bus mokamos iš europinių, ar nacionalinių lėšų.

Šiemet į Lietuvą atvyko daugiau nei 3,8 tūkst. migrantų, neteisėtai kirtusių Lietuvos-Baltarusijos sieną. Daugelis jų yra iš Irako.

Lietuvos pareigūnai išaugusius migracijos srautus vadina Baltarusijos režimo hibridine agresija.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite