Pa­sau­lio var­žy­bo­se 215 kg svo­rio iš­spau­dęs ir vi­ce­čem­pio­nu ta­pęs Li­nas Pa­li­vo­nas sa­vo svo­rio ka­te­go­ri­jo­je dar tu­ri kur to­bu­lė­ti. Ame­ri­kie­tis 2018 m. yra iš­spau­dęs 281 kg. „Var­giai tiek pa­siek­siu, bet var­žy­bo­se ir to­liau da­ly­vau­siu. Ne­rei­kia gy­ve­ni­mo leis­ti vel­tui. Jei kaž­ką su­ge­bi, rei­kia sa­ve rea­li­zuo­ti“, – sa­ko jis. (Aud­ro­nio Rut­kaus­ko nuo­tr.)
Angle down Atgal

Pa­sau­lio vi­ce­čem­pio­nas ra­my­bės se­mia­si iš bi­čių (vaizdo įrašas)

Jei pre­ky­bos cent­rai vėl reng­tų var­žy­tu­ves, kas to­liau nu­neš skal­bi­mo ma­ši­ną, Šiau­lių tar­dy­mo izo­lia­to­riaus spe­cia­lis­tas Li­nas Pa­li­vo­nas vėl lai­mė­tų. Spa­lio 22–31 d. sos­ti­nė­je vy­ko pa­sau­lio štan­gos spau­di­mo čem­pio­na­tas, ku­ria­me var­žė­si kla­si­ki­nio štan­gos spau­di­mo ir štan­gos spau­di­mo su spe­cia­lia ap­ran­ga spor­ti­nin­kai iš 30 pa­sau­lio ša­lių. Ve­te­ra­nų kla­si­ki­nio štan­gos spau­di­mo var­žy­bo­se „Mas­ters 1“ vy­rų svo­rio ka­te­go­ri­jo­je per 120 kg Li­nas iš­ko­vo­jo si­dab­ro me­da­lį – iš­spau­dė 215 kg.
 

Medalis – švarus

40-metis Linas pusę savo gyvenimo yra šiaulietis. Kai prieš 20 metų iš Rokiškio r. atvyko studijuoti Šiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegijoje, praktiką atliko ir dvejus metus dirbo Šiaulių probacijos tarnyboje. Po praktikos perkeltas į Šiaulių tardymo izoliatorių, kuriame specialistu dirba iki šiol. Fizinė ir dvasinė stiprybė tokiame darbe yra labai svarbi, o Linui to tikrai netrūksta – pirmąjį apdovanojimą gavo dar būdamas devintoku. Tuomet jis antrąją vietą laimėjo iš visų Rokiškio r. moksleivių. Jo šeimoje stiprūs buvo ir tėtis, ir senelis – jie kilnodavo gyrą.

Pasekęs vyresnių šeimos vyrų pavyzdžiu, Linas užsispyrė ir, būdamas vos 18 metų, dalyvavo respublikinėse svarsčių kilnojimo varžybose ir pelnė trečiąją vietą tarp suaugusiųjų. O 2002 m., pradėjęs studijuoti Šiauliuose, dalyvavo Europos jaunimo čempionate Vengrijoje ir ten buvo penktas.

Tarptautinėse varžybose Linas tapo prizininku ne kartą. 2003 m. Lenkijoje vykusiame jėgos trikovės pasaulio jaunimo čempionate pelnė bronzos medalį štangos atkėlimo rungtyje. Suaugusiųjų Europos čempionatuose dalyvavo septynis, pasaulio – aštuonis kartus. Būdavo aštuntas, šeštas, tris kartus – penktas ir pagaliau – veteranų per 40 metų amžiaus grupėje pelnė sidabro medalį.

Šiemet pasaulio čempionate iš viso veteranų klasikinio štangos spaudimo varžybose „Masters 1“ vyrų svorio kategorijoje per 120 kg buvo užsiregistravę 7 dalyviai, varžybų dieną dalyvavo penki. Stipresnis už Liną buvo tik Vengrijos sportininkas Kornelis Schaueris, išspaudęs 225 kg. Trečiąją vietą pelnė Aldaras Kaškarovas iš Kazachijos, išspaudęs 212,5 kg.

„Antru bandymu išspaudžiau 215 kg. Trečias bandymas buvo dėl pirmos vietos – 227 kg. Trūko šiek tiek, man tai būtų kosminis rezultatas. Mano rezultatai nelabai krenta, nors esu jau veteranų grupėje. Aš visada švariai sportuoju. Mane nuolat tikrina dopingo kontrolė“, – šypsosi sportininkas.

(Aud­ro­nio Rut­kaus­ko nuo­tr.)
(Aud­ro­nio Rut­kaus­ko nuo­tr.)

Stipruolio trofėjai – dvi skalbimo mašinos

Linas sako savo svorio kategorijoje dar turintis kur tobulėti. Amerikietis 2018 m. Kanadoje yra išspaudęs 281 kg. „Vargiai tiek pasieksiu, bet kitais metais vėl dalyvausiu, varžybos vyks Kazachstane. Europos čempionatas vyks kažkur arčiau, manau, ten irgi dalyvausiu. Nereikia gyvenimo leisti veltui. Jei kažką sugebi, reikia save realizuoti“, – sako jis.

Tapęs pasaulio vicečempionu, Linas jokios piniginės premijos negavo – tik medalį, tačiau dėl to nesuka galvos. Jis juokiasi, prisiminęs, kad dėl savo raumenų yra laimėjęs dvi skalbimo mašinas. Kai 2008 ir 2009 m. Šiaulių prekybos centruose „Akropolis“ ir „Tilžė“ vyko „Topo centro“ atidarymai, buvo skelbiami konkursai, kad tam, kuris kuo toliau nuneš skalbimo mašiną, ji ir atiteks. „Aš ir ten, ir ten laimėjau“, – šypsosi vyras.

Pirmąją skalbimo mašiną jis pardavė. „2008-aisiais dar žmonos neturėjau. Už parduotą skalbimo mašiną nusipirkau auksinę grandinėlę. Labai jos norėjau. O kitą skalbimo mašiną namo parnešiau. Su žmona tada sūnaus laukėme“, – prisimena stipruolis, apgailestaujantis, kad tokių naudingų parduotuvių atidarymų dabar nebelabai būna. Jis tikrai dalyvautų ir beveik nėra abejonių, kad laimėtų daugiau šeimai praversiančių buities daiktų.

Sportas – ne hobis, o gyvenimo būdas

L. Palivonas treniruojasi penkias dienas per savaitę po pusantros–dvi valandas. Kai artinasi varžybos – dar intensyviau. „Man sportas – saviraiškos forma. Net ne laisvalaikis. Juk 30 metų sportuoju. Tai ir ne hobis. Tai mano gyvenimo būdas“, – šypsosi jis.

Nuo 2002 m. L. Palivonas yra Lietuvos jėgos trikovės rinktinės narys. Jėgos trikovėje pirmą medalį iškovojo 2001 m. – Lietuvos jaunimo čempionate buvo trečias. Trikovė – tai pritūpimai su štanga, spaudimas gulint ir štangos atkėlimas. O jaunystėje vyras yra išbandęs jėgas ir galiūnų sporte, pelnęs medalių Lietuvos jaunimo čempionatuose.

Spor­tas Li­nui pra­ver­čia ir dar­be, nes Šiau­lių tar­dy­mo izo­lia­to­riu­je, be­si­rū­pi­nant draus­me, kar­tais ten­ka pa­nau­do­ti ir jė­gą. (Asmeninio archyvo nuo­tr.)
Spor­tas Li­nui pra­ver­čia ir dar­be, nes Šiau­lių tar­dy­mo izo­lia­to­riu­je, be­si­rū­pi­nant draus­me, kar­tais ten­ka pa­nau­do­ti ir jė­gą. (Asmeninio archyvo nuo­tr.)

Įgėlė bitė – prisidėjo diena gyvenimo

Po darbo Šiaulių tardymo izoliatoriuje Linas ne vien tik sportuoja. Jis yra Lietuvos krašto apsaugos savanoris, turi motociklą, pasivažinėjimą kuriuo vadina savo tikruoju hobiu.

O mėgstamiausia Lino veikla – bitininkystė. Voveriškėse su šeima gyvenantis stipruolis rūpinasi 10 avilių. „Būna, kartais įgelia. Sako, kad kai įgelia bitė, prisideda viena diena gyvenimo. Prisidėjau jau tų dienų, ilgai gyvensiu“, – juokiasi jis.

Vyras mano bitininkyste susidomėjęs todėl, kad bites augino jo senelis. Tėvai bičių neaugino, bet vaikystėje matytas pavyzdys, matyt, buvo užkrečiamas. „Kai šitomis savo rankytėmis pasistačiau namą, sugalvojau laikyti bites. Labai patiko. Ten tokia ramybė. Bitės – Dievo vabaliukai. Vieną arbatinį šaukštelį medaus 12 bičių neša visą savo gyvenimą. Įsivaizduojate, kaip jas ir medų reikia vertinti“, – šypsosi stipruolis.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite