Angle down Atgal

Parodė kaip atrodytų Žemė, jei išnyktų visi paviršiaus vandenys (vaizdo įrašas)

Dėka 71 procentus mūsų planetos paviršiaus dengiančių jūrų ir vandenynų Žemė yra išskirtinai mėlynas Visatos taškas.

Stopkadras
Stopkadras

Neaprėpiami mėlyni toliai tarp sausumų yra laikomi paslapčių šaltiniu ir mes dar tiek daug nežinome, kas iš tiesų glūdi jų dugne.

Galimybė įsivaizduoti, kaip mūsų pasaulis atrodytų be jokio vandens yra nemenkas išbandymas vaizduotei, tačiau dėka planetos mokslų tyrėjo dr. James O'Donoghue iš Japonijos kosmoso agentūros (JAXA), mes tai galime išvysti įspūdingoje 4K animacijoje.

Apjungdamas naujausius duomenis planetos tyrėjas sugebėjo sukurti animaciją, turinčią 35 kartus daugiau pikselių, ją papildant aiškesniais skaičiais demonstruojami vandens lygio pasikeitimai, o pakeitus laiko seką sudarytos sąlygos žmonėms išvysti visą šį procesą.

Galutinis rezultatas tikrai stulbinantis ir rodantis, kaip atskiros salos yra sujungtos su savo žemynais bei kaip dramatiškai atrodo vandenyno viduryje egzistuojančios aukštikalnės.

„Mane labiausiai nustebino staigus sausumos tiltų pasirodymas, pavyzdžiui, paskutiniojo Ledynmečio metu sujungtos buvo Britanija ir Europa, Rusija ir Aliaska bei regionas tarp Australijos ir Azijos,“ – sakė dr. O'Donoghue. „Šie tiltai leido žmonėms migruoti be laivų, taigi šis žemėlapis paaiškina kaip tais laikais buvo įmanoma žmonių migracija. Kitaip tariant, tai priešistorinė pamoka!”

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite