REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Rugpjūčio 23 d. 13:18

Papildomų ir alternatyvių reabilitacijos metodų ir metodikų taikymas bei populiarinimas reabilitacijos procese

Šiauliai

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


95823

Įgyvendinant bendrą Šiaulių ir Liepojos universitetų projektą Nr. LLI-352 „Joint and Interdisciplinary long life learning training for professionals working with neurosensorimotor disorder/Interprof“, 40 Lietuvos specialistų, dirbančių su pacientais, turinčiais neurosensomotorinių sutrikimų, dalyvavo įvadiniame, kineziterapijos, muzikos terapijos bei gyvūnų (kaniterapijos, hipoterapijos ir delfinų terapijos) seminaruose.

Įvadinio seminaro pagrindinis tikslas – supažindinti specialistus su naujausiais moksliniais ir praktiniais papildomos ir alternatyvios medicinos pasiekimais, taip pat skatinti specialistų tarpdisciplininį darbą.

Kineziterapijos seminaro metu specialistai susipažino ir praktiškai išbandė grįžtamojo ryšio, sukurto virtualioje realybėje, galimybes, vertinant bei gydant pacientus, sergančius neurosensomotorinėmis ligomis. Virtualios realybės metodika ne tik padeda specialistams tiksliau įvertinti asmenų fizinę būklę, bet ir skatina didesnę pacientų motyvaciją atlikti fizines užduotis.

Specialistai, dalyvavę muzikos terapijos seminaruose, susipažino ir praktiškai išbandė muzikos terapijoje taikomus metodus bei technikas, kurios skatina pacientų pasitikėjimą savimi bei didesnį įsitraukimą į jų reabilitacijos procesą.

Kaniterapijos (šunų), hipoterapijos (žirgų) bei delfinų terapijos seminarų pagrindinis tikslas buvo supažindinti specialistus su naujausiomis mokslinėmis bei praktinėmis gyvūnų asistavimo reabilitacijoje strategijomis. Įrodyta, kad gyvūno dalyvavimas reabilitacijos procese skatina paciento ne tik fizinės, bet ir emocinės sveikatos pokyčius.

Įgyvendinant Lietuvos ir Latvijos projektą, numatyta, kad rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais vyks Montessori, logoterapijos, ergoterapijos seminarai.

interreg-eng-logo.png

Projekto trukmė – 24 mėnesiai, biudžetas – 287 550,5 Eur.
Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) – 244 417,92 Eur.
Kontaktai pasiteirauti plačiau apie projektą: shsc@su.lt.

Reklama



REDAKCIJA REKOMENDUOJA