Angle down Atgal

Panevėžyje atsiras mobilieji ūkininkų turgeliai

Panevėžio rajono ūkininkų prašymu delegacija apsilankė pas Panevėžio merą Rytį Račkauską ir pasiūlė atgaivinti mobiliuosius ūkininkų turgelius.

Susitikimą inicijavo Žemės ūkio kooperatyvo „Lietuviško ūkio kokybė“ vadovas Mindaugas Maciulevičius. Kartu su juo susitikime dalyvavo Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis, Panevėžio rajono Tarybos ir kooperatyvo valdybos narys Albinas Kisielis.

Mobilieji ūkininkų turgeliai kiekvieną savaitę organizuojami Vilniuje, Kaune, Šiauliuose bei Klaipėdoje. Tik Panevėžys liko už borto ir mobiliųjų ūkininkų turgelių nebuvo.

„Žinome bei palaikėme puikias pavienes iniciatyvas, tiek Arūno Cimnolonsko turgelis po stogu, tiek ūkininkų skyrelis prekybos centre „Ryo“, tiek neprižiūrimas ūkininkų turgelis prie „Žaros“. Tačiau karantinas parodė, kad bendro koordinuoto judėjimo trūksta. Visuose miestuose maksimalaus budrumo sąlygomis veikiančius lauko turgelius išlaikėm, o Panevėžyje turgelio prie „Žaros“ veikla laikinai sustabdyta“, – pristatė situaciją M. Maciulevičius.

Panevėžio rajono meras P. Žagunis sako, kad bandoma bendromis pastangomis surasti patrauklias vietas naujiems ūkininkų turgeliams atsirasti.

„Svarbiausia, kad panevėžiečiams būtų patrauklu bei patogu apsipirkti. Juk Panevėžio ir aplinkiniuose rajonuose, kuriuose žemės – vienos derlingiausių Lietuvoje, ūkininkų tikrai netrūksta. Be to, didelė dalis nedidelių ūkių ūkininkai galėtų ir šeimas iš šios veiklos išlaikyti“, – aiškino rajono meras ir pridūrė:

„Dar labai svarbu, kad mobiliuose ūkininkų turgeliuose bus prekiaujama ne kokiomis atvežtinėmis daržovėmis ar vaisiais, o ūkininkų išaugintomis: bulvėmis, morkomis, burokėliais, svogūnais, obuoliais, kriaušėmis. Netgi turgeliuose bus ir kiaušinių, sūrių ir kitų maisto produktų. Manau, kad ledai pajudėjo ir tokie turgeliai atsiras Panevėžyje. Preliminariai tokiam dariniui atsirasti pritarta. Dabar belieka atsakingiems valdininkams nustatyti, kurioje vietoje bus mobilieji turgeliai.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite