Angle down Atgal

Panevėžio rajono Metų mokytojas V. Dulius: „Svarbu mylėti tai, ką darai“

Panevėžio rajono savivaldybės tarybos posėdyje nuspręsta suteikti Panevėžio rajono Metų mokytojo vardą Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos fizinio ugdymo ir neformaliojo švietimo mokytojui Vytui Duliui.

Šia nominacija Savivaldybės taryba skatina ir pagerbia rajono švietimo įstaigų mokytojus, vadovus už praktinės veiklos nuopelnus, mokinių pasiekimus, reikšmingiausius darbus pedagogikos srityje, visuomenės demokratinės kultūros, bendražmogiškųjų ir pilietinių vertybių ugdymą.

Jo stiprybė – sportas

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktorius Vaidas Pocius negaili šiltų žodžių V. Duliui. „Tai mokytojas, kuris save labiau vadina treneriu nei mokytoju. Jo stiprybė yra sportas. Jis gyvena tuo. Sugeba atrasti „perliukus“, paprastus vaikus iš kaimo, kuriuos „uždega“, užkrečia sportu ir jie pasiekia įspūdingų rezultatų tiek Lietuvoje, tiek tarptautinėje arenoje. Tų talentų radimas ir jų iškėlimas iki tokio aukšto lygio yra pagrindinė Vyto stiprybė. Tai žmogus, kuris myli sportą ir labai daug dalykų aukoja dėl jo. Daugelis jo savaitgalių yra paskirti varžyboms, treniruočių stovykloms“, – atviravo gimnazijos direktorius.

V. Pocius, paklaustas, kada mokyklos bendruomenė sveikins V. Dulių, teigė, kad tai padarys vėliau. „Planuojame pasveikinti mokytoją spalio 5-ąją per tikrąją Mokytojų dieną. Sveikinsime kukliai, paprastai, su gėlių puokšte, nuoširdžiais ir šiltais, iš širdies pasakytais sveikinimais“, – sakė jis.

Svarbu mylėti darbą

V. Dulius Krekenavos gimnazijoje dirba nuo 2012 metų. Tačiau mokytojauja jau nuo 1985 metų. Paklaustas, kaip jaučiasi laimėjęs Metų mokytojo titulą, V. Dulius nedaugžodžiavo, tačiau buvo laimingas. „Jaučiuosi puikiai, labai gerai!“ – sakė jis.

Norint būti geru mokytoju, V. Dulius teigė, kad reikia mylėti savo darbą. „Nesvarbu, ar mokytojas, ar mūrininkas. Visi, kurie myli savo darbą, yra ir geri specialistai“, – teigė fizinio ugdymo ir neformaliojo švietimo mokytojas.

V. Dulius pripažino, kad žinojo, jog buvo nominuotas, tačiau apie laimėjimą sužinojo tik paskambinus „Tėvynės“ žurnalistei. Tad emocijos buvo visai „šviežios“. Kalbant telefonu, nuolat jautėsi mokytojo šypsena veide.

Mokytojas iš Didžiosios raidės

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Sigita Jasiūnienė teigė, kad V. Dulius bus apdovanojamas spalio 5-ąją dieną Bistrampolio dvare, kai vyks Mokytojų dienos šventė. „Žinoma, jei niekas nepasikeis dėl dabartinių aktualijų. Kasmet Metų mokytojo apdovanojimai yra viso renginio „vinis“, – sakė ji.

Visi trys rinkimuose dalyvavę mokytojai buvo labai stiprūs, tačiau nugalėjo aukšti pasiekimai. „Vertinimo komisijai nebuvo lengva išrinkti geriausią. Vytas Dulius yra fizinio ugdymo mokytojas. Nuo 1989 m. jis yra orientavimosi sporto treneris. Nuo 2016 m. – Lietuvos orientavimosi sporto rinktinės treneris. Kartu su mokiniais atstovauja Lietuvai tarptautinėse varžybose. Tai mums – labai svarbu“, – sakė S. Jasiūnienė.

Pagal kriterijus Metų mokytojo atrankoje būtinas kvalifikacijos tobulinimas, metodinė ir visuomeninė veikla. „Jis aktyvus Lietuvos orientavimosi sporto federacijos narys. Dalyvauja įvairiuose tiek mūsų šalies, tiek tarptautiniuose seminaruose. Pats kuria mokymo priemones, yra sukūręs orientavimosi sporto žemėlapius. Taip pat jis dalyvauja tarptautiniuose projektuose ir yra aktyviai įsitraukęs į orientavimosi sporto klubo „Arboro“ veiklą. Kasmet organizuojamas renginys „Atrask Krekenavą“ yra organizuojamas jo iniciatyva. Į renginį susirenka labai daug sportininkų iš visos Lietuvos“, – apie V. Duliaus pasiekimus pasakojo S. Jasiūnienė.

Paklausta, koks vis dėlto buvo pagrindinis faktorius, lėmęs V. Duliaus pergalę, S. Jasiūnienė teigė, kad tai kryptingas, nuoseklus mokinių rengimas, orientavimosi sporto varžyboms bei aukšti ugdytinių pasiekimai. „Rajone neturime jokios sporto mokyklos, tad visas sportas rajone labai priklauso nuo entuziastų, tokių kaip V. Dulius, kurie skatina vaikų užimtumą, aktyvumą ir didelius pasiekimus. Labai džiaugiamės tais pasiekimais. Tai mokytojas iš didžiosios raidės“, – sakė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė.

Metų mokytojo vardo nominacijos dydis – 35 bazinės socialinės išmokos (iš viso 1330 eurų).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite