Angle down Atgal

Panevėžio rajone santuokų registraciją sutrikdė pandemija

Paskelbtas karantinas nuo kovo 16 dienos visiškai nesustabdė santuokų. Tačiau pandemija turėjo įtakos santuokų, gimimų, ištuokų registracijoms. Tik mirčių pandemija sustabdyti negalėjo.

Panevėžio rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja Nijolė Gaižiūnienė pateikė informaciją, kaip teko dirbti nuo kovo16-osios iki dabar.

– Kiek iš viso santuokų turėjo įvykti nuo kovo 1 dienos iki gegužės mėnesio pabaigos?

– Per tą laikotarpį turėjo įvykti 12 santuokų. Beje, pernai per tą patį laikotarpį susituokė 20 porų.

– Kiek jų įvyko ir kiek porų pasirinko kitas datas?

– Susituokė septynios poros, o kitą laiką pasirinko penkios. Keturios santuokas nusikėlė į 2021 metus, o viena pora nusprendė susituokti rugsėjo mėnesį. Poros, kurios santuokas nusprendė perkelti į kitus metus, gyvena užsienyje.

Todėl jos tuoktuves ir perkėlė į kitus metus. Tikriausiai taip joms saugiau ir patikimiau.

N. Gaižiūnienė.
N. Gaižiūnienė.

– Kokia situacija su kitomis paslaugomis?

– Civilinės metrikacijos skyrius registruoja gimimus, ištuokas, mirtis, išduoda kartotinius dokumentus. Šių registracijų per karantiną sumažėjo, tik mirčių registracija vyksta kaip ir anksčiau. Duomenis gauname iš ligoninių ir kitų įstaigų.

Tai mirtis galime registruoti nuotolinių būdu. Gimimų, ištuokų ir kartotinių dokumentų išdavimas karantino pradžioje buvo sutrikęs, bet vėliau, kai pradėjo dirbti notarai, sunormalėjo.

Be to, žmonės išmoko naudotis elektronine sistema ir registruojasi per MEPIS sistemą. Kartotinių dokumentų išdavimas sumažėjo, nes juos dažniausiai reikia pristatyti į teismus, o jie tik dabar pradeda atnaujinti veiklą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite