Angle down Atgal

Panevėžio aplinkosaugininkai, išlaisvinę grandine prirakintą stirniuką, paleido jį į mišką

Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams sekmadienį gavus pranešimą, kad asmuo nešasi stirną iš miško, pavyko skubiai išlaisvinti stirnos jauniklį. Už padarytą pažeidimą asmeniui surašytas nutarimas ir bus skiriama nuobauda, sakoma Aplinkos apsaugos departamento pranešime.

Aplinkosaugos pareigūnai, atvykę į sodybą, sutiko jos šeimininką, kuris net neslėpė, kad stirną atsinešė iš kitos miško pusės. Patikrinę vieną iš sodybos ūkinių pastatų, aplinkosaugininkai aptiko stirniuką, prirakintą grandine. Sunerimę aplinkosaugos pareigūnai išlaisvino jauniklį, apžiūrėję įsitikino, kad sužalojimų nėra.

Taip pat pareigūnai nedelsiant apžiūrėjo apylinkes, kad įsitikintų, jog gyvūnas nebuvo pagautas nelegaliais būdais. Neaptikus kilpų ar kitų draudžiamų įrankių, paaiškėjo, kad jauniklis buvo pagautas rankomis.

Stirniukui atsigavus, aplinkosaugininkai paleido jį į mišką, toli nuo sodybos į saugesnę aplinką.

„Laukiniai gyvūnai privalo gyventi gamtoje ir būti laisvi, tokia jų prigimtis. Jei asmuo būtų pasilikęs sodyboje grandine supančiotą stirniuką, koks būtų buvęs jo likimas?“ – sako Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos viršininkė Mantė Ramanauskienė.

Pagal Administracinių nusižengimų kodeksą asmeniui, neteisėtai laikiusiam gyvūną, gresia bauda nuo 60 iki 300 eurų. Už prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių pažeidimus skiriama bauda nuo 30 iki 300 eurų. Už žiaurų elgesį su gyvūnu, gyvūno kankinimą numatyta bauda nuo 50 iki 1200 eurų.

Vaizdo įrašą galite pažiūrėti čia: https://aad.lrv.lt/lt/video/panevezio-aplinkosaugininkai-islaisvino-prirakinta-grandine-stirniuka

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite