REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2019 m. Gegužės 13 d. 15:28

Panevėžietis Vidmantas Urbonas – atkaklus triatlonininkas, perplaukęs visų žemynų didžiausius ežerus

Panevėžys

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


83546

„Turiu padaryti ką nors, kas primintų apie gėlo vandens išteklių realybę“, – dar 2009-aisiais nusprendė iš Panevėžio kilęs triatlonininkas Vidmantas Urbonas. Per dešimtmetį atletas perplaukė visų žemynų didžiausius ir aukščiausiai telkšančius gėlavandenius ežerus. Mostas po mosto ir atkaklus plaukikas įveikė Titikaką, Jeloustouną, Baikalą, Didįjį ežerą, Taną ir Keturių Kantonų ežerą. Kilnią akciją V. Urbonas užbaigė simboliniu plaukimu aukščiausiame pasaulyje Tiličo ežere.

terrapublica-straipsnis-urbonas-foto-2.JPG

Kaip kilo akcijos „Vanduo – tai gyvybė“ idėja?

Niekam ne paslaptis kad vanduo – tai mūsų gyvybės garantas. Norėjosi garsiai pasakyti apie švaraus vandens svarbą pasaulyje. Tam buvo pasirinkta plaukti per aukščiausiai esančius kiekvieno žemyno gėlavandenius ežerus.

Dešimtmetį trukęs projektas finišavo plaukimu aukščiausiu pasaulyje Tiličo ežeru Himalajuose. Kaip sekėsi juo plaukti? Ar daug jėgų pareikalavo šis plaukimas?

Plaukti išties buvo sunku. Labai didelis aukštis (5000 metrų), deguonies trūkumas, labai žema vandens temperatūra (1,9 laipsnio). Visa tai reikalavo maksimalios koncentracijos ir tikėjimo tuo, ką darai.

Kaip atrodo treniruočių diena ir visas pasirengimas tokiam plaukimui?

Tūkstančius kartų savo mintyse perplauki ežerą dar prieš išvykstant į Himalajus. Tai yra pagrindinės treniruotės norint pasiekti tikslą.

terrapublica-straipsnis-urbonas-foto-3.jpg

Ar žinodamas, kas laukia, ryžtumėtės pakartoti šį plaukimą?

Daugiau laiko būtų skiriama aklimatizacijai, ir, patobulinus kai kuriuos techninius momentus, plaukimą tikrai pakartočiau.

Vykdydamas akciją perplaukėte visų žemynų didžiausius ir aukščiausiai plytinčius gėlavandenius ežerus. Kuris plaukimas įsiminė labiausiai ir kodėl?

Sunkiausia buvo plaukti Baikalo ežeru. Jis yra labai didelis (57 kilometrai), šaltas (4 laipsniai) ir banguotas.

Tam, kad galėtumėte plaukti Tiličo ežeru, visų pirma reikėjo įveikti aštuonias dienas trukusį žygį. Kaip sekėsi kopti, ar liko jėgų pačiam plaukimui?

Kopimas iki ežero vyko gan sklandžiai, nors ir nelengvai. Kiekvieną dieną po 30–40 kilometrų aukštyn ir aukštyn. Nuovargį kompensavo nepakartojamas kalnų grožis. Šis kopimas, žinoma, nepridėjo jėgų plaukimui.

Jūsų plaukimo Tiličo ežeru istorija ir nuotraukos nugulė leidinyje „Ežero ir kalnų magija. Vidmanto Urbono plaukimas Himalajuose“. Kokį įspūdį ši knyga paliko jums pačiam?

Knyga – viena iš daugybės akimirkų žmogaus gyvenimo kelyje. Norėjau šia akimirka pasidalyti su draugais. Būti šalia jų man buvo labai gera.

terrapublica-straipsnis-urbonas-foto-4.jpg

Kokiam skaitytojui dedikuojate šią knygą?

Tam, kuris netiki, kad žmogui viskas įmanoma. Kuris netiki, kad reikia tik labai norėti ir tikėti tuo, ką darai.

Kviečiame į susitikimą su triatlonininku Vidmantu Urbonu ir jo plaukimą užfiksavusiu fotografu Andriumi Repšiu! Renginys vyks gegužės 15 d. 17.15 val. Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

terrapublica-straipsnis-urbonas-foto.JPG

REKLAMA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA