Angle down Atgal

Pandemijos akivaizdoje kauniečiai telkiami padėti medikams

Nuolat pasigirstant signalams apie specialių apsaugos priemonių trūkumą šalies gydymo įstaigose, Kauno miesto savivaldybė siekia užbėgti tokioms problemoms už akių, skirdama milijoną eurų būtiniausioms priemonėms įsigyti. Lėšos pasitelktos iš Administracijos direktoriaus fondo, skirto naudoti ekstremalių situacijų atvejais.

Savivaldybė prisijungė prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų užsakymų stambiam konsoliduotam pirkimui tiesiai iš Kinijos gamintojų.

„Praėjusią savaitę pasirašėme sutartį dėl didelio kiekio specialių apsaugos priemonių įsigijimo. Jos bus skirtos ne tik medikams, bet ir socialinėms įstaigoms, jų darbuotojams. Dalį siuntos tikimės gauti dar šią savaitę, o likusią – balandžio mėnesio pradžioje“, – sakė Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Paulius Keras.

Savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad šalyje kasdien fiksuojant vis daugiau užsikrėtusiųjų koronavirusu, didžiausias krūvis tenka priešakinėse linijose stovintiems medikams. Būtent jų saugumui užtikrinti šiuo metu skiriamas didžiausias dėmesys. Rūpindamasi, kur ir kaip apgyvendinti izoliuojamus asmenis, kaip užtikrinti vaikų priežiūrą, Kauno savivaldybė kviečia verslo atstovus ir visą miesto bendruomenę solidariai prisidėti renkant paramą būtinai medicininei įrangai ir kitoms priemonėms įsigyti. Pirkinių sąrašą sudaro šimtai tūkstančių skirtingų pozicijų – pirštinės, respiratoriai, chirurginės kaukės, antbačiai, apsauginiai akiniai, chalatai bei specialūs kombinezonai.

„Pirmose fronto linijose su pandemija kovojantiems medikams ir policijos pareigūnams Kaune suteikta galimybė mažamečius vaikus leisti į kelias specialiai veikiančias ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Šiuo metu Nemuno daugiafunkciame centre ir A. Puškino gimnazijoje rūpinamasi daugiau kaip pusantro šimto mažamečių, kol jų tėveliai akis į akį susiduria su šių dienų iššūkiais.

Pasirūpinome, kad tiesiogiai kovoje su koronavirusu dalyvaujantiems medikams bei policijos pareigūnams būtų suteikta išskirtinė galimybė. Vaikų skaičius gali augti, ir tam esame visiškai pasiruošę“, – teigė Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

Tiesioginį kontaktą su užsikrėtusiais COVID-19 virusu turintiems medikams, kad jie galėtų saugiai izoliuotis atskirai nuo namiškių, taip pat siūlomas nemokamas apgyvendinimas viešbučiuose.

„Suprantame, kokią riziką prisiima medikai. Jeigu po darbo jie nenori grįžti namo, taip apsaugodami savo šeimas, mes esame pasirengę tuo pasirūpinti. Jeigu negalėsime apsaugoti medikų, kas apsaugos mus?“ – apie dar vieną iš paramos būdų kalbėjo Kauno miesto savivaldybės meras Visvaldas Matijošaitis.

Su virusu kovojantys medikai neslepia, kad su kiekviena diena situacija tampa vis sudėtingesnė. Matydami kitų šalių patirtį, profesionalai neabejoja, kad netrukus gali pritrūkti specialios medicininės įrangos. Ligoninėms labiausiai reikia dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatų ir būtinųjų apsaugos priemonių, kurios padidintų sveikatos įstaigų galimybes sumažinti viruso plitimą ir jo aukų skaičių.

„Pastarąsias savaites girdime ir jaučiame didžiulę paramą bei palaikymą tiek iš fizinių, tiek iš juridinių asmenų. Nors apsaugos priemonių pirkimai nesustoja, tačiau visi supranta šio iššūkio mastą, todėl reikia visos įmanomos pagalbos. Nuo elementariausių priemonių iki medicininės įrangos, – visko, kas palengvintų medikų darbą ir padėtų pacientams greičiau pasveikti. Atidarėme specialią labdaros-paramos sąskaitą, į kurią kviečiame aukoti. Visos surinktos lėšos bus panaudotos išskirtinai būtinų medicininių priemonių bei įrangos įsigijimui“, – sakė Kauno mero pavaduotojas Andrius Palionis.

Kauniečiai taip pat kviečiami siūlyti patalpas asmenų saviizoliacijai, taip pat – galimybę pasiskolinti reikiamą įrangą, įvairias prekes ir paslaugas, maisto gaminimo bei pristatymo paslaugas bei savanorišką veiklą.

Visi kauniečiai, tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys, norintys prisidėti ne piniginėmis lėšomis, o kitomis pagalbos formomis, tai gali padaryti užpildę elektroninę anketą internete, platformoje svarbu.kaunas.lt.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite