Angle down Atgal

Pandemija sustabdė ir grafičių mėgėjus

Daugumai miesto gyventojų jau nebekelia nuostabos pastatai ar sienos, „papuošti“ grafičių mėgėjų darbais. Tačiau vieni šį savo pomėgį realizuoja aiškiais ir akį traukiančiais piešiniais, prieš tai viską suderinę su pastatų savininkais ar kitomis institucijomis, kiti piktybiškai niokoja miesto teritorijoje esančias erdves, ant sienų ir monumentų palikdami nieko nesakančius inicialus.

Sulaikius pagrindinį grafičių piešėją, Klaipėdoje šiais metais nelegalių piešinių ant miesto objektų gerokai sumažėjo, tačiau vis vien pasitaikė atvejų, kai neaiškus menas vėl pasirodė ant kai kurių pastatų sienų.

„Buvo ištepliota požeminė perėja, esanti ties Baltijos ir Taikos prospektų sankirta, siena Kepėjų gatvėje, Santuokų rūmų siena, skulptūra „Kančia“ S. Daukanto g. skvere ir paminklas „Linkuvai“, - vardijo Klaipėdos miesto savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė.

Kiek Savivaldybei kainuoja nuvalyti tokius neva meno kūrinius, priklauso nuo sunkiokoto ploto dydžio. „Šį kartą sugadinimo kvadratūra buvo nedidelė. Todėl, palyginti su ankstesniais metais, šiemet nuvalyti grafičius kainavo nedaug. Anksčiau juos nuvalyti arba uždažyti kainuodavo po kelis tūkstančius eurų per metus. Bijau net džiaugtis garsiai, kad vėl neprasidėtų masinis miesto objektų niokojimas“, - kalbėjo vedėja.

Tačiau jeigu grafitininkai suniokoja gyvenamųjų namų sienas, jų valymo darbais turi rūpintis namus prižiūrinčių įmonių administratoriai. Savivaldybė atsakinga tik už miesto viešųjų erdvių, skulptūrų ir paminklų nuvalymo darbus.

Anot I. Šakalienės, gali būti, kad miesto sienų ir objektų niokojimas sumažėjo ir dėl pandemijos. „Matyt, turėjo įtakos įvairūs draudimai, nes šiuo metu tikrai viskas aprimę ir tiek daug grafičiais ištepliotų objektų šiemet nebeturime“, - džiaugėsi pašnekovė.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite