Angle down Atgal

Paminėtos 25-osios Normundo Valterio žūties metinės

   Balandžio 17 -oji – ypatinga diena Normundo Valterio jaunimo mokyklos bendruomenei – šią dieną minimos Lietuvos kariuomenės karininko, vyresniojo leitenanto Normundo Valterio   žūties metinės. N. Valteris – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos karininkas, žuvęs taikos įtvirtinimo misijoje užsienyje.  Jauną karį, kovojusį už taikesnį pasaulį, tragiška lemtis pasitiko šiaurinėje Bosnijoje, netoli Maglajaus miestelio, kur jis, drauge su kolegomis, vykdė karinę užduotį.

Balandžio 16-osios rytą bendruomenė jungėsi į renginį, skirtą jubiliejinėms Normundo Valterio žūties metinėms paminėti. Minėjimo metu savo mintimis ir prisiminimais apie draugą, buvusį bendražygį, pasidalijo mokyklos direktorius N. Kundrotas. Neliko pamiršti svarbiausi vyresniojo leitenanto gyvenimo faktai, aplinkinius labiausiai žavėjusios jo asmeninės savybės, žūties aplinkybės.

Tradiciškai šiai dienai paminėti Normundo Valterio jaunimo mokykla organizuoja ir Šiaulių miesto bendrojo ugdymo mokyklų 8–10 klasių mokinių šaudymo į taikinį varžybas. Šiemet, laikantis visų saugumo reikalavimų, varžybos organizuotos jau septintąjį kartą ir skirtos           vyr. ltn. Normundo Valterio 25 - osioms žūties metinėms paminėti. Šių varžybų tikslas – ne tik prisiminti jauno kario žūtį, ją įprasminti, bet ir propaguoti mokinių fizinį aktyvumą, ugdyti sveikos gyvensenos nuostatas, pilietiškumą, gebėjimą atsispirti neigiamiems įpročiams. Šaudymo į taikinį varžybose dalyvavo mokiniai iš Šiaulių Sporto gimnazijos, Lieporių gimnazijos, Normundo Valterio jaunimo mokyklos. Taikliausias šį kartą buvo ir Normundo Valterio taurę laimėjo Sporto gimnazijos dešimtokas J. Kalaminskas. Antroji ir trečioji vietos atiteko normundiečiams – antras buvo L. Mičiulis (9 klasė), o trečias – D. Vaitekūnas (10 klasė). 

Balandžio 17-ąją tradiciškai buvo aplankytas ir N. Valterio kapas Ginkūnų kapinėse. Būrelis mokinių ant taikdario kapo padėjo gėlių, uždegė atminimo žvakeles, pagerbė karininką tylos minute. Dar kartą prisimintos Normundo Valterio kurtos eilės, jo drąsa, aukos laisvam pasauliui prasmė.  

Liūdna, kad jauno, perspektyvaus, drąsaus karininko nėra šalia mūsų. Bet džiugu, kad ir po 25-erių metų jo mintys ir idėjos vienija, įkvepia geriems darbams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite