Angle down Atgal

Paliesiaus dvare vyko Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos išvykstamasis posėdis

Lapkričio 26 d. ištaigingame Paliesiaus dvare (Mielagėnų sen., Ignalinos r.) susirinko etninės kultūros puoselėtojai, atstovaujantys įvairias kultūros įstaigas, į Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos (toliau AEKGT) posėdį.

Susirinkusius Ignalinos savivaldybės administracijos vardu pasveikino Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Juodagalvienė. Apie Ignalinos rajone puoselėjamą etninės kultūros veiklą pranešimą skaitė Ignalinos krašto muziejaus muziejininkė Agnė Skunčikaitė.

Posėdžio metu buvo aptarti aktualūs regiono etninės kultūros klausimai. Diskutuota Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados rajoninio ir regioninio turo organizavimo klausimais. Svarstyta dėl 2020 m. paskelbtų Tautodailės metų minėjimo priemonių įgyvendinimo Aukštaitijos regione duomenų plano parengimo. Aptartas artėjantis 2020 m. Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ I turo (savivaldybių) ir II turo (regioninio) organizavimas. Nuspręsti AEKGT 2019 m. veiklos ataskaitų parengimo ir AEKGT 2020 m. veiklos planų parengimo terminai. Pristatytas „Etnokultūrinių projektų finansavimo būklė bendrojo kultūros konkursinio finansavimo kontekste Lietuvoje“ tyrimas. Aptarti kiti svarbūs klausimai.

Po darbingo posėdžio apie Paliesiaus dvaro raidos istoriją, menančią dar XVII amžiaus laikus, kuomet grafas Tyzenhauzas čia įsigijo dvarą, dabar vystomą kultūrinę ir meninę veiklą, aprėpiančią pasaulinio garso atlikėjus, pristatė dvaro vyriausioji administratorė Birutė Ieškūnienė. Pažintinės ekskursijos metu taip pat susipažinta ir su dvare veikiančios sveikatingumo klinikos veikla. Atvertos krautuvėlės durys, kurioje gausu vienetinių autorinių dizainerių darbų ir čia pat dvare gamintų gurmanų vertinamų produktų. Posėdžio metu buvo išspręsti visi darbotvarkėje numatyti klausimai ir pažintas atokiausias Rytų Aukštaitijos kultūros ir meno židinys - Paliesiaus dvaras, apie kurį žinoma net už Lietuvos ribų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite