Angle down Atgal

„Pakruojo viltis“ socialinę atskirtį mažina dalyvaudama projektinėse veikose

Ruduo nuo seno laikomas didžiųjų darbų užbaigimo metu. Tačiau sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijoje „Pakruojo Viltis“ darbai nesibaigia, o vyksta pilnu tempu jau ne vienerius metus, nes čia įgyvendinamas socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektas, finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis. Šių metų projekto pavadinimas „Neįgaliųjų socialinės atskirties mažinimas per užimtumo veiklų įgyvendinimą“. Ir išties juk bendrijoje vyksta tiek veiklų....

Daugiausia dėmesio sulaukia užimtumas kuriant įvairius darbelius. Esame išbandę įvairią kūrybą ir skirtingas technikas. Čia kartu kuriama ir kartu mokomasi megzti, nerti, siūti žaislus ir dekoracijas, piešti ant drobių ir stiklo, kurti papuošalus, gaminti skrebinimo atvirukus, dekupažuoti, lipdyti ir daugybę kitų rankų darbo grožybių. Iš sukurtų darbelių darome parodas tiek kabinete, tiek kitose miesto įstaigose. Juk taip smagu parodyti visai bendruomenei, ką gražaus sukūrėme. Kai tik mieste ar rajone vyksta mugės, siūlome įsigyti įvairiausių dirbinių. Darbeliai keliauja ir į pačių projekto lankytojų, ir į draugų ar artimųjų namus kaip dovanos, į kurias įdėta tiek daug nuoširdaus darbo ir pastangų.

Dienos užimtumo metu projektą lankantys neįgalieji ne tik užsiima kūryba, bet stiprina savarankiškumo, socialinius bei kitus įgūdžius. Juk taip svarbu mokytis pasirūpinti savimi. Daugumai žmonių atrodo įprasti tokie paprasti darbai kaip nuvalyti dulkes, išplauti puodelį, parašyti vardą ar sumokėti mokesčius... O neįgalieji, priklausomai nuo savo negalios, turi daug dalykų išmokti ar bent jau pabandyti padaryti.

Stiprindami socialinius įgūdžius, mokomės ir bandome savarankiškai spręsti kylančias problemas, tinkamai reaguoti į skirtingas situacijas, komunikuoti su kitais žmonėmis. Smagiausia dalis – įsitraukimas į bendruomenės gyvenimą: renginiai, parodos, edukacijos, mokymai. Svarbiausia, kad dažnai būname ne tik žiūrovai, bet ir prisidedame prie renginių organizavimo.

„Pakruojo viltis“ lankytojams visi metai pilni įvairiausių veiklų, kurios ne tik yra svarbios ir prasmingos, bet ir reikalingos.

 

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Pakruojo Viltis“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite