Angle down Atgal

Pakruojo rajone ir toliau vykdoma prevencinė akcija „Paklibink rankeną“

Pakruojo rajono policijos komisariato pareigūnai kartu su policijos rėmėjais ir jaunaisiais policijos rėmėjais intensyviai vykdo prevencines priemones, skirtas vagysčių iš gyvenamųjų namų (ypač atokesnių sodybų, vienkiemių) ir butų, jų teritorijoje esančių pastatų, objektų vagysčių, vagysčių iš automobilių prevencijai ir gyventojų, poilsiautojų savisaugai prie vandens telkinių ir kitose viešosiose vietose, žmonių sąmoningumui didinti Pakruojo rajono savivaldybėje.

Bendruomenės pareigūnai aplankė 415 vienkiemių, atokesnių sodybų, kur prevenciškai bendravo su gyventojais.

Nuo birželio mėnesio pradžios Pakruojo rajone vykdoma prevencinė akcija „Paklibink rankeną“. Šiai dienai aplankyti 605 butai, iš jų 142 rasti neužrakinti, prevenciškai bendrauta su gyventojais. Dauguma gyventojų teigia, kad „grįžus į namus pamiršo, ar nespėjo užsirakinti durų“ arba tiesiog, „nėra ką iš jų vogti“ arba, kad „namuose yra sargas - šuo, todėl jaučiasi saugūs“.

Lankomos, tikrinamos poilsiautojų pamėgtos poilsio ir maudymosi vietos, pažeidimų nenustatyta, poilsiautojams primenama savisaugos svarba, saugaus elgesio prie vandens telkinių reikalavimai.

Praėjusį ketvirtadienį (2020-07-09) vykdyto viešojo patruliavimo metu dėmesys skirtas ir vagysčių iš automobilių prevencijai. Automobilių stovėjimo aikštelėse (tiek prie prekybos centrų, degalinių, daugiabučių namų kiemuose, gatvėse ir kt.). Pastebėta 13 automobilių, kurie palikti stovėjimui su pravirais langais, keliuose iš jų palikti vertingi asmeniniai daiktai – GPS navigacijos prietaisas, mobilaus ryšio telefonas ar kuprinės, rankinė su daiktais. Vieno iš tokių automobilio savininkų, nurodė, kad prie parduotuvės tik kelioms minutėms paliko nerakintą, pravirais langais automobilį, jiems priminta, kad automobilio salone palikti daiktai – šiuo atveju GPS navigacija - masalas vagims, kad vagystė gali būti įvykdyta per keletą minučių ar keliasdešimt sekundžių.

Policija ragina nesudaryti sąlygų vagims, saugoti save ir savo turtą:

  • nors ir trumpam išvykstant, išeinant iš namų užrakinkite duris, uždarykite langus, užrakinkite sodybos teritorijoje esančių pastatų duris;
  • rakinkite buto duris, gyvenamojo namo lauko duris ir vartus, net kai būnate namuose ar sodybos teritorijoje, nes atliekant buities ar ūkio darbus, galite neišgirsti, nepamatyti pašalinio asmens;
  • nepalikite daiktų be priežiūros;
  • palikdami stovėti automobilį ar dviratį jį visada užrakinkite (prirakinkite užraktu);
  • nepalikti automobilyje spynelės užvedimo raktelių, automobilio dokumentų, kitų vertingų daiktų, taip pat pravertų langų, esant galimybei naktį automobilius laikyti garažuose arba aptvertose ir saugomose teritorijos;
  • esant galimybei papildomai įsirenkite apsauginę signalizaciją, apšvietimą ir vaizdo stebėjimo įrangą; papildomos kliūtys, padidina patalpų saugumą, sumažina įsilaužimo, įsibrovimo į patalpą tikimybę;
  • vertingus daiktus galite nemokamai savarankiškai, saugiu būdu pažymėti – užregistruoti elektroninėje daiktų žymėjimo sistemoje. Pažymėtas daiktas gali atbaidyti vagis, o jei jau buvo pavogtas, suradus lengva išsiaiškinti, kam jis priklauso.

Sulaukus svečiuose įtartinų asmenų ar pastebėjus įtartinus asmenis ar transporto priemones, prašome Jūsų – įsidėmėkite jų išvaizdą, įsiminkite ar užsirašykite, užfiksuokite transporto priemonės valstybinius numerius ir kitus specialius ženklus, išskirtines detales ir apie tai praneškite policijai.

Teikti prašymus ar pranešimus apie nusikalstamas veikas, įvykius ar kitus teisės pažeidimus policijai galite policijos elektroninių paslaugų sistemoje www.epolicija.lt arba pranešti policijai skubios pagalbos telefono numeriu 112.

Jurgita Bialaglovė
Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Pakruojo rajono policijos komisariato
Veiklos skyriaus tyrėja (bendruomenės pareigūnė)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite