Angle down Atgal

Pakruojo rajone atliekamas visų rūšių atliekų surinkimas

UAB ,,Pakruojo komunalininkas“ Pakruojo rajono savivaldybės pavedimu atlieka visų rūšių atliekų surinkimą – Pakruojo rajone. Įvertindami metinius rezultatus komunalininkai dėkoja rajono gyventojams už tinkamą pirminį atliekų rūšiavimą namuose.

2019 metais surinkta (neįskaitant taromatų) ir perduota perdirbti ar kitaip panaudoti daugiau nei 200 tonų stiklo pakuočių ir virš 400 tonų kitų pakuočių (plastiko, popieriaus, kartono, metalo ir kitų) atliekų. Tai rodo, kad Pakruojo rajono gyventojai supranta atliekų rūšiavimo naudą. Mišrių komunalinių atliekų tvarkymas kasmet brangsta, nes kyla atliekų deginimo kaina, bioskaidžių ir pakuočių atliekų atskyrimo iš mišraus komunalinių atliekų srauto, kurį sąvartyne atlieka mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiai, bei surinkimo – vežimo kaštų didėjimas, minimalaus darbo užmokesčio kilimas, kuro kainų augimas bei specialių atliekų surinkimo automobilių remonto paslaugų kaštų didėjimas. Kuo daugiau išrūšiuosime, tuo mažesni kiekiai susidarys mišrių komunalinių atliekų, už kurias reikia mokėti.

Visi individualių namų gyventojai aprūpinti pakuočių atliekų surinkimo konteineriais ir rūšiuoja vis geriau. Šiek tiek sunkiau rūšiuoti sekasi daugiabučių namų gyventojams, nes vis dar randama daug pakuočių atliekų mišrių komunalinių atliekų konteineriuose.

Pakuočių atliekų surinkimą ir paruošimą perdirbti finansuoja Lietuvoje įkurtos trys organizacijos. Dėl to, į rinkliavos mokestį pakuočių atliekų surinkimas ir paruošimas perdirbti neįeina.

Pakuočių atliekų konteineriuose neturi būti mišrių komunalinių atliekų – konteineris nebus ištuštinamas, jei atliekos bus išrūšiuotos netinkamai. Prievolė tikrinti konteinerius yra nustatyta atliekų surinkėjui - vežėjui bei Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro kontrolieriams. Kadangi stiklo pakuočių atliekos renkamos vieną kartą per tris mėnesius, o kitos rūšies pakuotės – vieną kartą per mėnesį, gyventojai, kuriems neužtenka konteinerių, gali kreiptis į UAB ,,Pakruojo komunalininkas“ (Ryto g. 10 Pakruojis tel. 8 421 51095) dėl papildomo konteinerio pastatymo.

Siekiant kokybiškų atliekų išvežimo paslaugų neturime pamiršti, kad ši sistema – tai nuolatinis bendravimas tarp vežėjų, savivaldybės ir gyventojų. Gyventojai turi tinkamai išrūšiuoti pakuočių atliekas, išlankstyti didelio tūrio pakuotes taip, kad jos užimtų kuo mažiau vietos konteineriuose, krauti atliekas tik pagal konteinerių paskirtį, nes sumaišius rūšiuojamas atliekas jos tampa netinkamos perdirbimui. Tuo tarpu atliekų vežėjai ir tvarkytojai turi užtikrinti paslaugą – laiku ir kokybiškai išvežti atliekas, informuoti ir palaikyti ryšius su gyventojais, esant poreikiui pasirūpinti infrastruktūra, reaguoti į poreikius. Savivaldybės atsakomybė– mišrių komunalinių atliekų sistemos finansavimo užtikrinimas, tinkamos ir apgalvotos investicijos, sistemos nuoseklumo išsaugojimas bei priežiūra.

Ne ką mažiau svarbūs ir ekologiški, gamtai draugiški sprendimai. Nuo mūsų visų veiklos priklauso, ką mes paliksime ateities kartoms. Dar kartą dėkodami Pakruojo rajono gyventojams už supratingumą ir atliekų tinkamą rūšiavimą, tikimės 2020 metais dirbdami visi kartu pasieksime dar geresnių rezultatų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite