Angle down Atgal

Pakeitimai, kuriuos turėtų žinoti vairuotojai

Nuo sausio 1 d. įsigaliojo tam tikri pakeitimai, apie kuriuos turėtų žinoti vairuotojai ar kiti eismo dalyviai.

Nuo šiol motorinių transporto priemonių, kurios pritaikytos eismui kairiąja kelio puse ir (ar) turi vairą dešinėje pusėje, taip pat motorinių transporto priemonių su priekabomis, kurios pritaikytos eismui kairiąja kelio puse, vairavimas, išskyrus Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nustatytas išimtis, užtraukia baudą vairuotojams nuo 100 iki 200 eurų.
Jeigu šis nusižengimas padaromas pakartotinai, vairuotojas gali gauti 200 – 300 eurų baudą ir prarasti vairuotojo pažymėjimą nuo mėnesio iki metų.

Kelių eismo taisykles pažeidinėjantys ar netvarkingus automobilius vairuojantys vairuotojai rizikuoja už tai gauti baudą, nes išplėstas straipsnis, pagal kurį galima surašyti protokolą net ir asmeniui nedalyvaujant:

  • Kelio ženklų, žmonių vežimo reikalavimų nesilaikymas ar kitas KET pažeidimas (417 str.);
  • Transporto priemonių vairavimas vienu metu ar paeiliui padarant kelis grėsmę eismo saugumui keliančius eismo taisyklių pažeidimus, lenkimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama lenkti, vairavimas neteisėtai organizuotose transporto priemonių lenktynėse, pavojingą situaciją sukėlęs (t. y. privertęs kitus eismo dalyvius staigiai keisti judėjimo greitį, kryptį arba imtis kitokių veiksmų savo ar kitų žmonių saugumui užtikrinti) Kelių eismo taisyklių pažeidimas, tokią pat pavojingą situaciją sukėlęs įvažiavimas į priešpriešinio eismo juostą pažeidžiant Kelių eismo taisyklių reikalavimu (420 str. 1 d.);
  • Transporto priemonių, kurios nustatyta tvarka neįregistruotos (neperregistruotos) arba be privalomosios techninės apžiūros, vairavimas (415 str. 2 d.);
  • Važiavimo per geležinkelio pervažas taisyklių pažeidimas (421 str.);
  • Naudojimosi saugos diržais, vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytomis atitinkamos grupės sėdynėmis, motociklininko šalmais tvarkos pažeidimas (432 str.);
  • Eismo saugumo reikalavimų automobilių keliuose pažeidimas (459 str. 3, 4, 5 d.);
  • Transporto priemonių savininkams ar valdytojams nustatyto mokesčio už naudojimąsi keliais nesumokėjimas (463 str.).

Tai reiškia, kad vairuotojas gali gauti baudą, jeigu jo daromus pažeidimus užfiksavo tretieji asmenys (nufotografavo ar nufilmavo), nors jis pats to nematė ir protokolas buvo surašytas jam nedalyvaujant.

Dar viena naujovė ta, kad transporto priemonės savininkas nurodydamas, kas vairavo jo automobilį ir padarė pažeidimą, policijai turės pateikti ne tik automobilį vairavusio asmens duomenis, bet ir jo vairuotojo pažymėjimo informaciją (kada ir kur pažymėjimas išduotas ir pan.).

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite