Angle down Atgal

Pagerbtas knygnešio Jono Kaluškevičiaus atminimas

Minint Knygnešių dieną šiandien pagerbtas jų atminimas. Savivaldybės merė Ausma Miškinienė kartu su Būdviečio seniūne Laimute Šiuikiene aplankė ir žvakeles uždegė ant vieno žymiausių mūsų krašto knygnešių – Jono Kaluškevičiaus kapo bei prie jo namų esančio paminklo.

Šiais metais minime 80-ąsias J. Kaluškevičiaus mirties metines. Knygnešio anūkė, Teresė Salomėja Jotautienė viešnioms aprodė prie paminklo stovinčiame Kaluškevičių name įkurtą knygnešio kambarį su jame išlikusiais autentiškais baldais ir asmeniniais daiktais. Knygnešiai, lietuvių kalbos draudimo metais slapta platinę lietuviškas knygas, tapo kovos dėl lietuviškos spaudos simboliu.

Rizikuodami savo laisve ir gerove jie aktyviai gabeno uždraustus leidinius, kurie keliavo iš rankų į rankas, iš namų į namus skleisdami viltį, kad gimtoji – lietuvių kalba išliks ir gyvuos dar daugybę metų. Jų pasiaukojimas nebuvo veltui. Mūsų kalba išliko, o ją puoselėjančių žmonių dabar netrūksta ne tik Lietuvoje, bet ir visame plačiame Pasaulyje. Prisiminkime šiandieną tuos, kurie padėjo išsaugoti lietuvių kalbą, puoselėkime ją ir tausokime.

Lazdijų rajono savivaldybės administracija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite