Angle down Atgal

Pagerbta trenerė Donata Šiaudvytė

Šiaulių miesto savivaldybėje pagerbta ilgametė Šiaulių sporto centras „Dubysa“ trenerė Donata Šiaudvytė. Gražią gyvenimo sukaktį pasitinkanti trenerė išugdė nemenką būrį sportininkų, kurie  atstovauja Lietuvą Pasaulio ir Europos čempionatuose, kitose tarptautinėse varžybose.

Ilgametė BMX dviračių sporto trenerė Donata Šiaudvytė gražios sukakties proga pasveikinta Šiaulių miesto savivaldybėje. Šiaulių miesto mero padėką ir simbolinę dovaną įteikė Šiaulių mero pavaduotojas Egidijus Elijošius. Už nuoširdų darbą su jaunaisiais sportininkais dėkojo Savivaldybės Sporto skyriaus vedėjas Gintaras Jasiūnas ir  sporto centro „Dubysa“ vadovas Aivaras Strockis.

Donata Šiaudvytė gimė 1950 m. Šilalės rajone.1972 m. baigusi Lietuvos Valstybinį kūno kultūros institutą pradėjo dirbti Šiaulių miesto „Žalgirio“ sporto draugijoje. Kompleksinėje vaikų ir jaunių sporto mokykloje dirbo trenere, mokymo dalies vedėja, direktore. Pati aktyviai sportavo, buvo dviračių sporto meistrė, orientavimosi slidėmis Lietuvos čempionė. Ilgą laiką treniravo Šiaulių miesto slidininkus, kurie ne kartą tapo Lietuvos čempionais, atstovavo Lietuvą įvairaus rango varžybose. Donata Šiaudvytė išugdė penkis sportininkus, kurie yra įvykdę sporto meistro normatyvus.

Nuo1990 m. pradėjo dirbti sporto mokykloje „Dubysa“ (dabar sporto centras „Dubysa“) BMX (mažieji dviračiai) trenere. Donata Šiaudvytė nuolat kelia savo kvalifikaciją, dalyvauja kvalifikacijos kėlimo seminaruose, studijuoja savarankiškai. 2009 m. už pasiektus gerus sportininkų rezultatus trenerei Donatai Šiaudvytei buvo suteikta Nacionalinio sporto trenerio kvalifikacinė kategorija.

Donata Šiaudvytė puiki sporto specialistė, perpratusi sportinę kultūrą ir technologiją. Derindama asmeninę patirtį su išsilavinimu ir sporto žiniomis, dirba su meile ir pasiaukojimu. Trenerė ne tik išmoko savo ugdytinius technikos, taktikos, ugdo juos fiziškai, tuo pačiu ugdytinius parengia ir psichologiškai treniruotis ir varžytis, suteikia reikalingų žinių, įskiepija tikrąsias dorovines ir sporto vertybes.

Negailėdama savo jėgų ir laiko, papildomai dirbo su vienu geriausiu sportininku Gabrieliumi Pabijansku, pagal galimybes užtikrindama jo dalyvavimą įvairaus rango varžybose.2005 m. pasaulio BMX Iššūkio taurės varžybose 7 metų amžiaus grupėje Gabrielius Pabijanskas iškovojo 4 vietą bei Europos BMX Iššūkio taurės varžybose tapo nugalėtoju. Taip pat Europos BMX Iššūkio taurės varžybose jis 2006, 2008 ir 2009  metais vaikų amžiaus grupėje tapo nugalėtoju. Gabrielius Pabijanskas 2009 m. geriausių Šiaulių miesto jaunųjų sportininkų penketuke užėmė pirmąją vietą. Gabrielius yra olimpinės rinktinės kandidatas, besirengiantis 2020 m. Tokijo olimpinėms žaidynėms ir nacionalinės rinktinės narys, šiuo metu studijuojantis Šiaulių universitete.

Lukas Karalius, broliai Gvidas ir Gustas Usevičiai, Vėja Baškytė  yra ne tik nacionalinės, jaunimo, jaunių rinktinės nariai, bet ir vasaros olimpinių sporto šakų olimpinės pamainos sportininkų 2019/2020 m. sezono sąraše. Geriausi jos sportininkai Gabrielius Pabijanskas, Lukas Karalius, Gvidas Usevičius ir Gustas Usevičius savo sportinę karjerą tęsė Šiaulių sporto gimnazijoje, atstovaudami Lietuvos rinktines Pasaulio, Europos čempionatuose, bei tarptautinėse varžybose.

BMX trenerė Donata Šiaudvytė pasižymi darbštumu, auklėjant ir ugdant BMX sportininkų kartą, sportininkams skiepija meilę šiai sporto šakai. Už pasiektus laimėjimus trenerė ne kartą buvo apdovanota Šiaulių apskrities, Šiaulių miesto sporto skyriaus padėkomis ir garbės raštais. Taip pat yra apdovanota Aplinkos apsaugos ministerijos padėka už pastangas išsaugant švarią gamtą.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite