REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Nuomonė2018 m. Gruodžio 21 d. 20:40

„Padovanok“ ne tik suknelę, bet šypseną ir širdį

Šiauliai

Gintautas Tumulis

Anželika KrikštaponienėŠaltinis: Etaplius.lt


65660

Socialinė iniciatyva „Padovanok suknelę“, prasidėjus prieš ketverius metus Vilniuje (iniciatorė Lietuvoje gyvenanti etiopė Eskedar Tilahun Maštavičienė), dėka energingos, verslios šiaulietės – Jolantos Chlevickienės, atkeliavo ir į Šiaulius. Gruodžio 19 d. įvyko finalinis renginys Šiaulių kolegijos salėje. Jolanta kartu su iniciatyvine moterų komanda bei gausiais partneriais ir rėmėjais sukūrė kalėdinį stebuklą Šiaulių miesto bei apskrities moterims.


Foto galerija:

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg

Paaukota daugiau nei 100 kokybiškų, dailių suknelių, didelė gausa batelių, įspūdingų papuošalų. Renginyje buvo papuoštos 45 moterys ir merginos, trokštančios sėsti prie Kalėdų stalo gražios, geros nuotaikos ir laimingos, neatsižvelgiant į sunkesnes savo gyvenimo sąlygas, ar aplinkybes. Kaip gera, kai galime ištiesti pagalbos ranką šalia esančioms ir kartu sukurti šventes dar gražesnes…

Šventę kūrė didelis būrys savanorių aukojančių savo dovanas, talentus ir paslaugas. Žmonės, bendruomenės, meno kolektyvai ir įmonės…visi kūrė šventę. Šiaulių kolegija padovanojo salę renginiui surengti, neatlygintinai suteikta garso aparatūra (“Garsas LT”), dovanai triūsė makiažo ir šukuosenų meistrės, siuvėjos, renginio metu džiugino šokių kolektyvai (meninės raiškos mokykla “Incognito”, šokių grupės “Meliha Dance” ir “Šokių forma”), dainininkė Carol. Taip pat savo pagalbą dovanojo Šiaulių TV, Šiaulių kraštas, fotografas Gintautas Tumulis, socialinės labdaros grupės ir Šiaulių bažnyčia „Tiesos žodis“.

Šios šventės tikslas sukurti galimybę pasijausti kiekvienai moteriai gražiai, pasipuošti nuostabiausioms metų šventėms, šypsotis ir dovanoti širdies gerumą.

Nuo 14 val., didelėje salės foje užvirė meninė „grožio dirbtuvė“. Susirinkusios moterys su stilistų pagalba išsirinko sukneles, batelius ir papuošalus, o makiažo ir šukuosenų meistrės šukavo, gražino ir dabino visas moteris. Atmosferoje sklandė džiaugsmo ir nuostabos garsai. Mat moterys pasipuošusios išvysdavo save kitokiomis akimis, pamatydavo kitu kampu, nei įprastai. Kai kurios moterys pastebėjo, jog patyrė tokį sutelktą dėmesį jų moteriškam grožiui pirmą kartą gyvenime… Kiekviena galėjo išgyventi virsmą, kai kukli pelenė virsta princese… Draugės neslėpė nuostabos, pamačiusios savo bičiules: „Nepažįstu tavęs… koks grožis!“. Papuoštos moterys buvo pakviestos į salę ir prasidėjo koncertinė bei sveikinimų dalis. Viskas baigėsi padėkų teikimu partneriams, buvo traukiami dalyvių „laimės šulinio“ prizai bei fotografų įamžinta bendra šventiška nuotrauka.

Šventėje teko ir man pasakyti trumpą padrąsinančią kalėdinę kalbą moterims. Čia spausdinu jos santrauką.

Šiandien matau daug laimingų moterų… Kai moteris laiminga, laimingi visi. Laiminga mama -laimingi vaikai, laiminga žmona – laimingas vyras, laiminga kolegė užkrečia gerumu ir kitus. Gero nusiteikimo moteris spinduliuoja šiluma, kaip saulė, ir džiugina kitus.

Labai džiaugiuosi šia gražia socialine iniciatyva, kuri pasiekė ir mūsų miestą, nes matau jos keleriopą vertę.

Man patinka, kad ši akcija atkreipia mūsų dėmesį į du dalykus: 1. į kiekvienos moters vertę, kelia ir gydo jos orumą ir 2. pabrėžia širdies gerumą bei moterišką dosnumą, kai moterys dovanoja ne tik suknelę, bet ir savo gebėjimus, kitoms moterims.

Trumpai apie kiekvieną iš tų pusių:

Pirma, moteriai būdingas grožis ir tai yra mūsų orumo dalis. Šito niekada negalime pamiršti. Juk visai kitaip jaučiamės, kai naminius drabužius ir šlepetes pasikeičiame į suknelę ir išeiginius batelius. Taip pelenė virsta princese, pasijaučiame kitaip… geriau. Vertė kyla ir mūsų, ir artimųjų akyse. Tačiau tai dar ne viskas… Kaip pastebi JAV TV šou žvaigždė Oprah Winfrey – kiekviena moteris turi žinoti, kas ji yra? Mes esame ne tik moterys, mamos, dukros, draugės, profesionalės. Mes esame Dievo dukros, kuriose gyvena dieviškasis orumas, Jo tikslai, Jo svajonės – ir ne mažiau. Šitai privalome matyti savo viduje.

Antra, moterų dovana kitoms yra nuostabus gerumo ženklas – tai krikščioniška ir humaniška dvasia, tarpusavio solidarumas. Nuo seno moterys palaikydavo viena kitą įvairiais būdais. Sunkią valandą, jos nevengdavo šukuoti kenčiančių moterų plaukus, pinti kasas – tai nelyg motinos ar sesės palytėjimas, galvos paglostymas perteikiant paguodą. Moteriškas solidarumas – tai gailestingumo ir noro gyventi triumfas, kuriame dalyvauja moteriškas bendravimas, moteriškoji intuicija. Dovanojimas, pagalba, atjauta siejasi ir su pačia Kalėdų žinia, Kristaus gimimu. Jis parodė savo meilę mums visoms ir visiems. Šventasis Raštas sako: Būkite tokio nusistatymo kaip Kristus, kuris godžiai nesilaikė savo dieviškos prigimties, bet apiplėšė save, nusirengė Dievo šlovės rūbą ir tapo savo esybe tarnu ir panašus į žmogų. Todėl mes jį matome tvartelyje, o ne karaliaus rūmuose, priartėjusį prie žmogaus, kad kiekvienas žmogus galėtų priartėti širdimi prie Jo ir gauti Jo dukterystės, įsūnystės šlovės mantiją.

Tad per Kalėdas būkime pasipuošusios ne tik išore, bet ir su Kristumi širdyje. Tikėkite savimi, tikėkite Tuo, kuris mūsų viduje, nes Jis stipresnis nei bet kokios gyvenimo aplinkybės. Stipresnis Tas, kuris jūsų viduje, nei visos gyvenimo situacijos, kurios jus ištinka!

Būkite palaimintos jūs ir jūsų artimieji, mielos moterys ir merginos!

Pastorė Anželika Krikštaponienė

www.ramioslankos.ltREDAKCIJA REKOMENDUOJA