Angle down Atgal

Padėti sustoję muitininkai sulaikė cigarečių kontrabandą gabenusį Rusijos pilietį

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai antradienį (sausio 21 d.) Vilkaviškio rajone sulaikė autovežio gabentą cigarečių kontrabandą.

Rūkalus autovežio konstrukcijoje pareigūnai pastebėjo po to, kai stabtelėjo padėti poilsio aikštelėje prie mašinos kažką remontavusiam vairuotojui. Šis dar bandė ir papirkti pareigūnus, siūlydamas beveik 1000 eurų kyšį, tad „užsidirbo“ ikiteisminį tyrimą ir dėl nelegalių rūkalų, ir dėl papirkimo.

Antradienį, apie 19 val. vakaro MKT pareigūnai, važiuodami magistraliniu keliu A7 (Kybartai – Marijampolė), už Vilkaviškio, šalia kelio esančioje poilsio aikštelėje pastebėjo stovintį autovežį „Mercedes Benz“ su kroviniu: 5 vnt. „Mercedes Benz“ ir 1 „Škoda Rapid“ automobiliais.

Pareigūnams sukėlė įtarimų tamsoje prie vieno iš gabenamų automobilių kažką neaiškaus dirbęs vyriškis, tad nuspręsta jam padėti. Tačiau privažiavus, muitininkai kaipmat pastebėjo iš autovežio konstrukcijos kyšančius cigarečių kontrabandos pilnus maišus.

Pareigūnams pasiūlius mašiną detaliai patikrinti Kybartų kelio poste, autovežio vairuotojas, Rusijos pilietis S. G., pasiūlė apsieiti be patikrinimo ir mėgino įbrukti 950 eurų ir 138 JAV dolerių kyšį.

Vairuotojas buvo supažindintas su gresiančia baudžiamąja atsakomybe, o autovežis detaliai patikrintas Kauno teritorinės muitinės Kybartų kelio poste.

Ten, autovežio konstrukcijoje, buvo aptikta 3700 pakelių baltarusiškų cigarečių „NZ Gold“ ir „Minsk Superslims“, kurių vertė su privalomais sumokėti mokesčiais – beveik 13 tūkst. eurų. Čia pat paaiškėjo ir „naktinių darbų“ pakelės poilsio aikštelėje priežastis: kadangi dalis autovežyje buvusių dėžių su cigaretėmis kelyje peršlapo ir suplyšo, vairuotojas sustojo jas perkrauti į saugesnę vietą.

Iš Maskvos per Baltarusiją į Rusijos Kaliningrado sritį automobilius gabenęs Rusijos pilietis S. G. buvo sulaikytas dviem paroms, sulaikyta kontrabanda, autovežis ir visi šeši lengvieji automobiliai.

MKT Kauno skyriuje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis ir papirkimo. Tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite