Padaugėjo manančių, kad padėtis šalyje blogėja

Vilnius
Eltos nuotr.
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Naujausios visuomenės nuomonės apklausos rodo, kad vis daugiau šalies gyventojų mano, jog reikalai Lietuvoje krypsta į blogąją pusę. Lyginant su rugpjūčio mėnesiu (50 proc.), rugsėjį 8 proc. sumažėjo respondentų, manančių, kad reikalai iš esmės krypsta į gerąją pusę, – šiuo metu tokių respondentų yra 42 proc. Kad padėtis šalyje blogėja, nurodė daugiau nei pusė – 56 proc. respondentų, kai rugpjūtį taip atsakiusiųjų buvo 47 proc. 2 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Naujienų agentūros ELTA užsakymu rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ rugsėjo 21 – spalio 5 dienomis atliktos apklausos duomenimis, didesni optimistai yra respondentai iki 30 metų (58 proc. iš jų mano, kad reikalai gerėja), didmiesčių gyventojai (52 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (57 proc.) bei su didžiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį – per 1200 eurų (52 proc.), specialistai ir tarnautojai (57 proc.), besimokantis jaunimas (56 proc.), dirbantys valstybiniame sektoriuje (54 proc.) ir dešiniųjų pažiūrų gyventojai (50 proc.).

Lyginant su gyventojų atsakymais prieš metus, pastebinčių padėties gerėjimą yra 5 procentiniais punktais daugiau, nei jų buvo 2018 metų spalį (tada 37 proc. manė, kad padėtis šalyje gerėja, ir 62 proc. nurodė, kad ji blogėja).

Dabartine padėtimi šalyje kiek daugiau nepatenkinti vyresni nei 50 metų žmonės (du iš trijų), gyvenantys kaime ir mažesniuose miestuose, respondentai su viduriniu ar profesiniu išsilavinimu bei su mažiausiomis šeimos pajamomis per mėnesį (iki 700 eurų), pensininkai, darbininkai ir ūkininkai bei vadovai, rusų ir lenkų tautybių gyventojai, kairiųjų pažiūrų žmonės.

Apklausos rezultatai parodė, kad tik dviejų partijų rėmėjai yra kiek daugiau patenkinti nei nepatenkinti dabartine padėtimi Lietuvoje – kad reikalai paskutiniu metu gerėja, kiek dažniau atsakė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkėjai, o dabartine situacija daugiau už kitus nepatenkinti yra Liberalų sąjūdžio bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ rinkėjai.

Apklausa vyko 2019 m. rugsėjo 21-spalio 5 dienomis. Tyrimo metu apklausti 1002 Lietuvos gyventojai (nuo 18 metų ir vyresni), apklausa vyko 118 atrankos taškų. Apklaustųjų sudėtis atitinka 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida – iki 3 proc.

ELTA