Angle down Atgal

Pabiržės bendruomenei svarbiausia – vaiko saugumas mokykloje

Gruodžio 19 dieną Pabiržės mokykloje vykusiame susitikime su mokyklos bendruomene, Pabiržės miestelio gyventojais dalyvavo rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius, šio skyriaus vyriausioji specialistė Gintutė Žagarienė ir Savivaldybės mero patarėja Janina Bagdonienė.

Pabiržės bendruomenei dar kartą buvo pristatytas Biržų rajono švietimo įstaigų pertvarkos planas 2016–2020 metams. E. Januševičius pristatė pagrindinius šio plano punktus, kalbėjo apie tai, kad plano nuostatos dėl keturių jame numatytų mokyklų reorganizavimo buvo tikslintos 2017 metais, po to rajono Savivaldybės taryba plano nekeitė. Naujos kadencijos Savivaldybės taryba turi baigti įgyvendinti planą. Švietimo įstaigų tinklo pertvarkos darbo grupė dirbo nuo rugsėjo, išanalizuota daug faktų ir statistinių duomenų. Darbo grupė pateikė savo pasiūlymus, kurie aptariami su mokyklų, gyvenamosios vietos bendruomenėmis, po to juos svarstys rajono politikai. Sprendimas bus priimtas iki 2020 metų balandžio pabaigos.

Darbo grupė pateikė pasiūlymą dėl Pabiržės pagrindinės mokyklos reorganizavimo į pasirinktos mokyklos skyrių. Visi susitikime dalyvę Pabiržės bendruomenės atstovai vieningai tvirtino, kad nori tapti Kaštonų pagrindinės mokyklos skyriumi. Tapti skyriumi verčia tai, kad mažėjant mokinių mokykloje nebeužtenka skiriamų lėšų administravimo išlaidoms, todėl jas būtina mažinti iš esmės.

Susitikime kalbėta apie mokinių skaičių Pabiržės mokykloje, apie galimybes išlaikyti klasių komplektus, jungti pagrindinio ugdymo pirmosios pakopos klases, jei vienoje klasėje nelieka 8 mokinių, aptarti kiti norminiai dokumentai. Pabiržės mokytojai ir mokinių tėvai dalykiškai svarstė, kas geriau jų vaikams, kokia yra jungtinių klasių praktika, ar nenukenčia vaikas jungtinėje klasėje. Pabiržiečiai apgailestavo, kad jų apylinkėse gyvenančius vaikus tėvai išveža mokytis į kitas Biržų mokyklas, kai sąlygos mokytis Pabiržėje yra geros.

E. Januševičius patikino: mokyklos ar N miesto mokyklos Pabiržės skyriaus ateitis labiausiai priklausys nuo to, kiek mokinių mokysis, ar mokykla bus patraukli mokinių tėvams.

Susitikimo dalyviai mokytojai, mokyklos darbuotojai beveik nekalbėjo apie savo ateitį, apie galimybę tęsti darbą reorganizuojamose mokykloje. Šiame susitikime svarbiausia buvo mokiniai ir jų saugumas mokykloje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite