Angle down Atgal

Paaiškino, kodėl atidėtas balsavimas dėl pataisos, leisiančios į Seimą kandidatuoti nuo 21 metų: nesinori rizikuoti

Valdantieji iš darbotvarkės išėmė antradienį suplanuotą paskutinį balsavimą dėl Konstitucijos pataisos, leisiančios į Seimą kandidatuoti nuo 21 metų. Kaip teigia Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, taip pasielgta, nes nenorėta rizikuoti, kad konstitucinės pataisos nebus priimtos. Mat, jos teigimu, ne visi šias pataisas palaikantys parlamentarai gali dalyvauti balsavime.

„Rugsėjo mėnesį, kuomet pirmą kartą balsavome, buvo 95 balsai, tačiau keli Seimo nariai iš tų, kurie balsavo už, šiandien negali dėl objektyvių priežasčių dalyvauti. Jie yra išvykę į komandiruotes ar serga. Todėl labai nesinorėjo rizikuoti. Tai yra paskutinis balsavimas. Taigi palauksime momento, kada nebus išvykusių į komandiruotes ir kada visi bus sveiki, darbo vietoje ir užtikrinsime, kad reikalingas balsų skaičius būtų“.

Šiuo metu Konstitucijoje įtvirtinta, kad į Seimo narius gali kandidatuoti asmuo, sulaukęs 25 metų.

Šių metų rugsėjo 23 d. Seimas po pirmojo priėmimo jau pritarė Konstitucijos pataisai, kuria numatoma sumažinti amžiaus ribą ir leisti Seimo nariais rinkti asmenis, kurie rinkimų dieną yra ne jaunesni kaip 21 metų.

Pagal siūlomą Konstitucijos pataisų projektą, „Seimo nariu gali būti renkamas Lietuvos Respublikos pilietis, kuris nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu užsienio valstybei ir rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 21 metų bei nuolat gyvena Lietuvoje.“

Tikimasi, kad Konstitucijos pataisų priėmimas paskatins jaunimą aktyviau dalyvauti rinkimuose ir balsuoti.

Pagal galiojančius teisės aktus kandidatuoti į Europos Parlamentą gali asmenys, sulaukę 21 metų amžiaus, į savivaldybės tarybą – asmuo, sulaukęs 18 metų.

Konstitucijos pataisos turi būti svarstomos ir dėl jų balsuojama Seime du kartus. Tarp šių balsavimų turi būti daroma ne mažesnė kaip trijų mėnesių pertrauka. Įstatymo projektas dėl Konstitucijos keitimo laikomas Seimo priimtu, jeigu kiekvieno balsavimo metu už projektą balsavo ne mažiau kaip 2/3 visų Seimo narių.

 

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite