Angle down Atgal

Orų permainos jau pakeliui – klius ir šalčio, ir mišrių kritulių

Įsibėgėjant Naujiesiems palaipsniui ir žiema parodys nagučius. Antroje savaitės pusėje naktimis grįš šaltukas, kuris savaitgalį vietomis išsilaikys net ir dienomis, lietų vis dažniau pakeis šlapdriba, o vietomis ir sniegas. Tad savaitės pabaiga jau bus žiemiškesnė.

Šiandien dieną vietomis numatomi pragiedruliai, gausesnių kritulių nebus, menkai palynos nebent šalies rytuose. Vyraus apysmarkis vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vilniuje ir Šiauliuose bus apie 4 laipsnius šilumos. Kaune ir Panevėžyje oras šils iki 5, Klaipėdoje iki 6 laipsnių.

Penktadienio naktis rami, be kritulių, temperatūra svyruos nuo –2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos, tik pajūryje išsilaikys 4–5 laipsnių šiluma. Dieną dar galimi ir pragiedrėjimai, tačiau ne visur, pradedant vakariniais šalies rajonais į šalį atslinks krituliai, vietomis gausūs. Vėlai vakare šalies šiaurėje ir kai kur rytuose krituliai bus mišrūs. Įsismarkaus pietvakarių krypties vėjas, šalies vakaruose gūsiai sieks 15–18 metrų per sekundę. Dienos metu Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje vyraus 2, Kaune 3 laipsnių šiluma. Klaipėdoje bus apie 5 laipsnius šilumos.

Šeštadienį netrūks kritulių. Nakties valandomis daug kur palis, vietomis kris šlapdriba, temperatūra svyruos tarp 0–4 laipsnių šilumos. Dienos metu ir toliau pūs gūsingas vakarų, pietvakarių krypties vėjas. Vis dažniau pasirodys šlapių snaigių, ypač šalies rytuose, pietryčiuose. Vilniuje ir Panevėžyje bus apie 3, Šiauliuose apie 2 laipsnius šilumos. Kaune ir Klaipėdoje oras šils iki 4 laipsnių.

Sekmadienio naktį ir rytą protarpiais gali pasnigti, temperatūra svyruos nuo –2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, šilčiausia bus prie jūros. Vietomis bus slidu. Dieną dangus giedrinsis, kai kur temperatūra taip ir nepakils virš nulio, tad vyraus silpnas šaltukas. Peizažas jau daug kur gali būti lengvai papudruotas, tad primins žiemą. Vilniuje, Šiauliuose ir Panevėžyje šals iki –1 laipsnio. Kaune bus apie nulį, Klaipėdoje apie 3 laipsnius šilumos. Vakarėjant orai šals dar sparčiau.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, pirmadienio naktį rytiniuose šalies rajonuose temperatūra gali nukristi ir iki –7 laipsnių šalčio, tuo tarpu pajūryje laikysis 5 laipsnių šiluma. Dienos metu daug kur numatomi krituliai: nuo sniego iki lietaus. Antradienį ir trečiadienį bus tai vos šilčiau, tai vėl šalčiau, visgi, antroje savaitės pusėje šalyje įsivyraus šiltesni ir drėgnesni orai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite