Angle down Atgal

Artinasi tikras speigas – tokių šalčių šią žiemą dar nebuvo

Nuo ketvirtadienio į Lietuvą plūs arktinis šaltis. Nors dieną temperatūros dar nebus itin žemos, tačiau vakarėjant termometrų stulpeliai sparčiai kris žemyn. Penktadienio dieną šalčio jau bus dvigubai daugiau, o naktį temperatūra priartės prie –20 laipsnių. Savaitgalį stingdantis šaltis tik stiprės, naktimis bus apie –25 laipsnius, vietomis ir daugiau.

Šiandien dienos metu temperatūra kilti neskubės, priešingai, po pietų atšals – į šalį sparčiai brausis arktinis šaltis. Vietomis, dažniau pietrytinėse ir pietinėse šalies vietovėse, dar pasnigs, tačiau negausiai. Pūs žvarbokas šiaurės, šiaurės rytų krypties vėjas. Vilniuje dieną bus apie –7, Šiauliuose ir Panevėžyje apie –6 laipsnius šalčio. Kaune šals iki –5, Klaipėdoje iki –4 laipsnių.

Penktadienį šalčio bus dar daugiau. Debesys protarpiais praretės, kai kur gali negausiai pasnigti. Pūs vidutinio stiprumo šiaurys. Nakties valandomis šalies rytuose temperatūra svyruos tarp –17–15 laipsnių, kitur bus apie –14–11 laipsnių šalčio. Prie jūros temperatūra svyruos apie –7 laipsnius šalčio. Diena bus šalta, stipriau šaltis spaus rytiniuose šalies rajonuose, čia vietomis temperatūra sieks –15–13 laipsnių, tuo tarpu prie jūros bus apie –7–5 laipsnius šalčio. Vilniuje bus apie –14, Kaune, Panevėžyje ir Šiauliuose apie –13–12 laipsnių šalčio. Klaipėdoje šals iki –7 laipsnių.

Šeštadienio naktį rytinėje šalies dalyje vyraus pragiedruliai, tad temperatūra čia kris iki –22 laipsnių, vietomis šaltis gali paspausti ir laipsniu kitu stipriau. Šalies vakaruose debesų šydas bus storesnis, čia pasnigs. Dienos metu vietomis, didesnė tikimybė šalies rytuose, pro debesis dažniau žvilgtels saulė, o vakarinius šalies rajonus niaukstys debesys, čia snyguriuos. Išsilaikys šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje dieną bus apie –17, Panevėžyje apie –14 laipsnių šalčio. Kaune ir Šiauliuose šals iki –13, Klaipėdoje vos iki –6 laipsnių. Vakarėjant temperatūra vėl sparčiai kris.

Sekmadienio naktį šals intensyviau – iki –25–20 laipsnių, tačiau pragiedrėjus dangui vietomis temperatūra gali kristi ir žemiau –25 laipsnių. Tik prie jūros šalčio gniaužtai bus silpnesni, temperatūra svyruos apie –17 laipsnių, Kuršių nerijoje šals mažiau. Kritulių nenumatoma. Dienos metu vietomis danguje švies saulė. Pūs nestiprus besikeičiančios krypties vėjas. Vilniuje laikysis –19, Kaune ir Panevėžyje –18 laipsnių šaltis. Šiauliuose bus apie –16, Klaipėdoje apie –10 laipsnių šalčio.

Remiantis www.gismeteo.lt orų prognozėmis, naktį iš sekmadienio į pirmadienį kai kur rytiniuose, pietrytiniuose šalies rajonuose šaltis sieks –27–25 laipsnius, tuo tarpu prie jūros, šiaurės vakariniuose šalies rajonuose temperatūros nebus tokios speiguotos ir svyruos apie –19–13, prie jūros apie –10 laipsnių šalčio. Nuo antradienio šaltis palaipsniui atslūgs. Remiantis dabartiniais prognozių modeliais, tikėtina, kad antroje savaitės pusėje naktimis šalčio rodmenys jau bus vienženkliai, o dienomis temperatūra priartės prie nulio, vietomis bus vienas kitas laipsnis šilumos.

Gismeteo.lt 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite