Angle down Atgal

Olimpinė diena 2021: finalinio renginio startą paskelbė LR Prezidentas G. Nausėda ir olimpiečiai

Prie Vilniaus Baltojo tilto šeštadienio rytą prasidėjo sporto šventės „Olimpinė diena 2021“ finalinis renginys. Oficialų jo startą tradiciškai davė deglo nešimo ir aukuro įžiebimo ceremonija. „Olimpinę ugnį įžiebiau pirmą kartą. Tai – ypatingas jausmas, nes supranti, kad tai yra kažko labai svarbaus pradžia, o tu savo nedidele dalimi prie to prisidėjai“, – įspūdžiais dalijosi prezidentas Gitanas Nausėda, kartu su ponia Diana Nausėdiene šeštadienį dalyvavęs Olimpinės dienos baigiamąjame renginyje.

Olimpinės dienos ugnis buvo įžiebta prie Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) pastato, o jos kelionę link Baltojo tilto pradėjo baidarininkas Mindaugas Maldonis. Pakeliui link sporto šventės centro iš jo estafetę perėmė penkiakovininkas Justinas Kinderis, vėliau – taip pat penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė, kol galiausiai olimpinė čempionė deglą į rankas perdavė Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai.Būtent šalies vadovas, įžiebęs Olimpinės dienos aukurą, oficialiai paskelbė apie renginio pradžią.

„Olimpinę ugnį įžiebiau pirmą kartą. Tai – ypatingas jausmas, nes supranti, kad tai yra kažko labai svarbaus pradžia, o tu savo nedidele dalimi prie to prisidėjai“, – įspūdžiais dalijosi G. Nausėda.

„Sunkus tas deglas, – po ceremonijos juokėsi būsimas žaidynių debiutantas M. Maldonis. – Buvo labai smagu dalyvauti deglo nešime, ypač, kai ne vienas, o keturiese bėgome.“

Justinas Kinderis, Juozas Bernotas, Laura Asadauskaitė ir Mindaugas Maldonis (R. Lukoševičiaus/LTOK nuotr.)
Justinas Kinderis, Juozas Bernotas, Laura Asadauskaitė ir Mindaugas Maldonis (R. Lukoševičiaus/LTOK nuotr.)

Olimpinė diena Lietuvoje minima jau 32-ąjį kartą ir pirmąsyk vyksta ne vieną, o net šešias dienas – visą praėjusią savaitę Vilniuje ir jo apylinkėse esančiose sporto bazėse visi norintys taip pat galėjo išbandyti įvairias sporto šakas tam pritaikytose sporto bazėse. Šeštadienį erdvėje prie Baltojo tilto buvo galima išbandyti dar 46 sportines rungtis. Tarptautinė olimpinė diena paminėta ir tradiciniais bėgimais – vaikų 500 metrų, lietuviškos olimpinės mylios, 5 ir 10 kilometrų.

„Mes labai džiaugiamės, kad šiemet Vilniuje vėl turime tą tikrąją Olimpinę dieną ir su šia sporto švente tęsiame savo kelionę po Lietuvą“, – po metų pertraukos sugrįžusiu tradiciniu renginiu džiaugėsi LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Sporto šventėje vilniečių ir miesto svečių taip pat laukia bėgimo ir rogainingo varžybas, taip pat žiūrovai bus kviečiami stebėti breiko ir parodomoji riedlentininkų programa, o nuo 17 val. visi galės susiburti nemokamame Vido Bareikio koncerte. Jo metu vienas populiariausių šalies atlikėjų atliks ir visai neseniai pristatytą dainą, skirtą į Tokijo olimpines žaidynes vyksiantiems LTeam sportininkams palaikyti.

Iki šiol šventė vyko įvairiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Alytuje, Šiauliuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje. Praėjusiais metais su pakeistu formatu sporto šventė aprėpė ne tik šalies teritorijoje, bet ir po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius – buvo surengtas virtualus lietuviškos olimpinės mylios bėgimas, kuriame dalyvavo daugiau nei 3000 tautiečių iš 31 valstybės visuose pasaulio žemynuose.
 

Parengta pagal ELTA ir LTOK informaciją

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite