Angle down Atgal

Oficialu: iš posto traukiasi vyriausiasis urėdas M. Pulkauninkas

Valstybinių miškų urėdijos vyriausiasis urėdas Marius Pulkauninkas atsistatydina. Apie galimybę jam palikti postą laidoje „Alfa taškas“ prabilo aplinkos ministras.

Šis pasitraukimas gali būti susiję su pastaraisiais Vyriausybės ir Aplinkos ministerijos kontroversiškais sprendimais dėl medienos kainos rinkoje sumažinimo, medienos eksporto ribojimų bei siūlymų įvesti naujus mokesčius už nekertamus miškus.

Alfa.lt primena, kad pastaruoju metu Aplinkos ministerija pateikė porą ginčytinų pasiūlymų dėl miškų ūkio tvarkymo. Pirmasis yra susijęs su miškų savininkų apmokestinimu – žmogus, turintis daugiau nei 1 ha miško, bet jo nekertantis, kasmet privalėtų už tai susimokėti 5 proc. mokestį nuo galimų vidutinių metinių pajamų.

Antrasis susijęs su medienos taisyklių pakeitimais, leidžiančiais medienos aukcionuose skelbiamą minimalią kainą sumažinti 20 proc., – šis pasiūlymas susilaukė ne tik miškininkų, tačiau ir Specialiųjų tyrimų tarnybos kritikos.

Taip pat abejonių kelia noras riboti medienos eksportą, dėl ko būtų sudarytos palankios sąlygos Lietuvos perdirbėjams.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika laidoje „Alfa taškas“ nepaneigė informacijos, kad M. Pulkauninkas trauksis iš pareigų.

„Yra tiesos. (...) Aš pakankamai su juo gerai sutariau. (...) Gali būti, kad abiejų šalių sutarimu (jis trauksis – red. past.). Tikrai dirbome konstruktyviai, bet tiesiog atėjo laikas. Tai yra dveji metai (jo vadovavimo – red. past.), pakankamai nemažai, buvo įtemptas etapas. Aš jį pakankamai gerbiu kaip vadovą, kaip kolegą. (...) Bet vėlgi turime įvertinti ne tik tas aplinkybes, kurios pozityvios“, – kalbėjo aplinkos ministras.

Paklaustas, kada M. Pulkauninkas galėtų trauktis, K. Mažeika kalbėjo aptakiai, tačiau iš dalies patvirtino, kad vyriausiasis urėdas šiame poste ilgai neužsibus.

„Aš tokio jo pareiškimo neturiu, bet jei taip bus, bus artimiausiu metu“, – pridūrė jis. Tiesa, ministras atskleidė, kad dar šią savaitę susitiks su vyriausiuoju urėdu, tada ir bus aptartas pastarojo ateities klausimas.

Kiek vėliau ministras naujienų agentūrai BNS patvirtino, kad M. Pulkauninkas abiejų šalių susitarimu palieka pareigas.

M. Pulkauninkas: nejaučiau politinio palaikymo

Iš posto pasitraukiantis Valstybinių miškų urėdijos vyriausiasis urėdas teigia, kad tokį sprendimą priėmė nematydamas politinio palaikymo.

„Pagrindinė priežastis yra supratimas, kad nėra politinio palaikymo tiems darbams, kurie yra daromi, bendrai visos urėdijos įmonės ir mano darbams, man pačiam kaip vadovui“, – BNS sakė nuo 2018 metų kovo urėdijai vadovaujantis 41-erių M. Pulkauninkas.

„Šiandien pateikiau siūlymą penktadienį nutraukti sutartį šalių sutarimu, ministras tam pritarė“, – pridūrė jis.

M. Pulkauninkas pripažino, kad jo sprendimui įtakos turėjo ir trečiadienį Vyriausybės priimtas sprendimas valstybinių miškų medieną laikinai parduoti iki 20 proc. pigiau.

„Vertinčiau, kad tai yra vienas iš nepalaikymo elementų visos įmonės veiklos“, – tvirtino M. Pulkauninkas.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite