REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2019 m. Gruodžio 28 d. 21:13

Nutirpę rankos po miego? Ką tai reiškia ir kodėl nereikia to ignoruoti?

Vilnius

Pixabay.com nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


111517

Nutirpę rankos nemalonumas, kuris gali būti sunkios ligos simptomas! Būkite atsargūs ir pagalvokite apie save ir savo artimuosius!

Rankų, pirštų ar kojų tirpimas ne visada turėtų kelti nerimą. Tai gali būti dėl kažko paprasto, pavyzdžiui, dėl jūsų kūno spaudimo rankos nervams miego metu ar spaudimo kojų nervams. Net kai kurie vartojami vaistai gali sukelti šį šalutinį poveikį.

Jei šis dilgčiojimas ar mėšlungis sustiprėja ir jį lydi kiti simptomai, tokie kaip skausmas, niežėjimas, tirpimas ir raumenų masės praradimas, tai gali būti nervų pažeidimo požymis.

Jūsų rankose yra labai jautrūs lytėjimo receptoriai. Tai yra specializuotos nervų galūnės, atsakingos už vidinių ir išorinių dirgiklių fiksavimą, kad informacija būtų perduota nervų sistemai, o po to juos apdorotų smegenys.

Šie receptoriai leidžia nustatyti temperatūros pokyčius jūsų kūne, skausmo dirgiklius, virpesius ir slėgį. Jie taip pat padeda nustatyti objektų formą ir dydį juos liečiant, be kitų svarbių funkcijų.

Jie yra sujungti per nervus prie smegenų. Jei dėl kokių nors priežasčių vienas ar keli nervai yra suspausti ar pažeisti, smegenys gali negauti visos informacijos, kurią siunčia rankos. Dėl to tai gali jus net pažadinti naktį.

Periferinė neuropatija yra pavadinimas, nustatantis šių nervų, nutolusių nuo smegenų, būklę. Laikui bėgant jis gali pablogėti dėl riboto judrumo ir netgi sukelti negalią. Ši būklė būdingesnė daugumai vyresnio amžiaus žmonių.

Rankų ir kojų tirpimo priežastys

Vitaminų ir (arba) mineralų trūkumas

Vitaminų B1, B6, B12, E ir niacino trūkumas gali sukelti dilgčiojimą rankose, nes jie yra būtini gerai nervų sveikatai.

Taip pat vitamino A perteklius, pavyzdžiui, B6, gali sukelti priešingą efektą ir sukelti rankų ir kojų tirpimą.

Be to, ne tik vitaminų trūkumas sukelia nervų pokyčius. Taip pat mineralų, tokių kaip kalis ar magnis, trūkumas yra kita priežastis.

Riešo kanalo sindromas

yra viena iš labiausiai paplitusių priežasčių, rankų tirpimas. Riešo tunelis yra siauras praėjimas, esantis rieše. Per tunelio centrą praeina vidutinis nervas, vienas iš pagrindinių rankos nervų. Jei jis suspaudžiamas arba paspaudžiamas riešo lygyje, atsiranda tunelio riešo sindromas.

Be tirpimo, galite pajusti nykščio, smiliaus ir vidurinio piršto lengvą patinimą ir dilgčiojimą ar skausmą. Jei atpažinote šiuos simptomus, turėtumėte pasitarti su gydytoju. Nes jei tai nebus išgydyta laiku, gali prireikti chirurginės intervencijos.

Yra ir kitų pažeistų nervų sindromų, kurie sukelia dilgčiojimą rankose. Ypač tokius, kaip ulnar nervas ar radialinis nervas.

Tarpslankstelinio disko išvarža

Stuburo slankstelius skiria tarpslanksteliniai diskai, kurie atrodo kaip minkštos pagalvės. Jei yra pažeistas diskas, tai sukels nervų suspaudimą ir gali pažeisti. Dėl to tai sukelia rankų tirpimo, silpnumo ir net rankos ar apatinių galūnių skausmo jausmą, atsižvelgiant į paveiktą nervą.

Diabetas

Kai cukraus kiekis kraujyje yra didelis, kraujagyslės suskaidomos ir nervai nebetenka reikiamo deguonies. Jei ši būklė išlieka ilgą laiką, tada ji gali sukelti diabetinę neuropatiją.

Simptomai yra: skausmas, deginimas, tirpimas ar dilgčiojimas rankose ar kojose.

Yra daugybė ligų, kurios gali prasidėti rankų tirpimo simptomu, tai tik keletas iš jų. Jei ši būklė neišnyksta per kelias dienas, o prie jos prisijungia silpnumas, pablogėjęs regėjimas, sumišimas, galvos svaigimas ar sunku kalbėti, turite nedelsdami kreiptis į gydytoją.

https://www.zinoti.lt/

zinotilt-logo-1.png

Griežtai draudžiama Zinoti.lt portale skelbiamą informaciją naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur. Draudžiama platinti Zinoti.lt bet kokio pavidalo medžiagą be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Zinoti.lt šaltinį. Ši informacija yra Zinoti.lt nuosavybė. Ją galima platinti tik susitarus su portalo redakcija. Norint gauti sutikimą, reikia kreiptis el. paštu info@zinoti.lt.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA