Angle down Atgal

Nutarimas dėl tyrimo nutraukimo Pavieniškių pataisos namuose bus patikrintas papildomai

Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo prokuroro priimtas nutarimas nutraukti ikiteisminį tyrimą, kurio metu buvo tiriama, ar Pravieniškių pataisos namų – atvirojoje kolonijoje nebuvo piktnaudžiaujama bei galimai daromos kitos nusikalstamos veikos, bus dar kartą įvertintas. Tai padaryti šiandien pavesta Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamentui.

Minimo nutarimo teisėtumas ir pagrįstumas, vadovaujantis nustatyta tvarka, jau buvo revizuotas aukštesniojo prokuroro, tačiau suprantant, kad šiuo atveju sprendimas yra itin reikšmingas visuomenei ir susijęs su jos pasitikėjimu teisingumo sistema, pakartotiniu Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro patikrinimu siekiama išsklaidyti bet kokias visuomenei kylančias abejones.

Prokuratūra taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad Teisingumo ministerija bei Pravieniškių pataisos namai - atviroji kolonija, kurios apie prokuroro nutarimą buvo informuotos įstatymų nustatyta tvarka, nebuvo ir nėra ribojamos kreiptis į prokuratūrą dėl papildomos informacijos suteikimo ar prašymų, skundų, susijusių su šiuo ikiteisminiu tyrimu, pateikimo. Prokuratūra vadovaujasi nuostata, kad aktyvus tarpinstitucinis bendradarbiavimas yra būtinas ir sveikintinas tiek tiriant konkrečius atvejus, tiek ir jų kontekste ieškant sisteminių sprendimų.

Prokuratūra primena, kad daugiau nei pusantrų metų trukusio ikiteisminio tyrimo, kurį atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos Kauno valdybos pareigūnai, metu iš viso buvo ištirta keliasdešimt įtarimų sukėlusių viešųjų pirkimų bei įvairių paslaugų teikimo, pirkimo, nuomos sutarčių sudarymo bei vykdymo atvejų.

Nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą priėmęs prokuroras pabrėžia, kad Teisingumo ministerijos auditorių nustatyti teisės aktų pažeidimai buvo padaryti, tačiau konstatuotais atvejais nėra jokio teisinio pagrindo juos padariusiems asmenims​ ​taikyti griežčiausią – baudžiamąją, atsakomybę.

Šio ikiteisminio tyrimo medžiagą sudaro 37 tomai, tyrimo metu atliktos kelios dešimtys apklausų. Prokuroro nurodymu Viešųjų pirkimų tarnyba atliko detalų nurodytų viešųjų pirkimų tyrimą, o Specialiųjų tyrimų tarnyba – ikiteisminiame tyrime minimų juridinių asmenų bei fizinių asmenų galimų tarpusavio ryšių analizę.

Nutarimą, kuriame atsižvelgiant į surinktų duomenų visumą, nepriklausomų specialistų išvadas bei aktualią teismų praktiką detaliai pagrindžiama prokuroro pozicija dėl kiekvieno ištirto epizodo, sudaro 129 puslapiai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite