Angle down Atgal

Nuspręstas vaikų vasaros stovyklų likimas

Gegužės mėnesį, pratęsus karantiną, prasidėjo tėvų nuogastavimas ir papildomas nerimas dėl artėjančios vasaros, mat sprendimas dėl vasaros stovyklų veiklos nebuvo priimtas. Tėvai žinojo tik tiek, kad jie į darbus turės vykti, tačiau nebuvo aišku, kur reikės palikti vaikus. Kiek vėliau Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti vaikų stovyklas, o jau šiandien, Šiaulių miesto savivaldybės spaudos konferencijoje pranešta gera žinia – stovyklos bus organizuojamos.

Ugdymas vyksta ir po birželio pirmosios

Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento vadovės Astos Lesauskienės teigimu, nuotolinio ugdymo iššūkis suvaldytas, o pats procesas nenutrūko. „Išmokome dirbti savarankiškai, planuoti savo laiką. Tiek mokytojai, tiek vaikai“, - sakė ji.

A. Lesauskienė teigė, kad 1-4 klasės mokslo metus baigia birželio ketvirtą arba penktą dieną, tad šią savaitę, iki mokslo metų pabaigos, organizuos įvairias veiklas mažomis grupėmis. Didžiąją dalį užima individualios konsultacijos. Ypač vaikams, kuriems mokytis sekasi sunkiau, kad jie sėkmingai pabaigtų savo programas. Teigiama, kad išlieka ir nuotolinio ugdymo pamokų forma, tačiau dauguma atvejų pradinukai gali būti kviečiami ir į įvairias kitas veiklas.

Anot Žmonių gerovės ir ugdymo departamento vadovės, 5-8 klasės ir 1-3 gimnazinės klasės ugdysis dar iki birželio aštuonioliktos ar devynioliktos dienos. Dalis pamokų vyks nuotoliniu būdu, tačiau prasidės veiklos ir muziejuose, botanikos sode. Organizuojami žygiai į parkus, išvykos į gamtą, įvairūs integruoti projektai , dalykiniai projektai. Nemažai užsiėmimų ir konsultacijų vyksta individualiai vaikams, kuriems reikia ištaisyti mokymosi ar ugdymo spragas.

Vis daugiau vaikų sugrįžta į ugdymo grupes

„Ikimokyklinio mūsų ugdymo įstaigos ir priešmokyklinio ugdymo grupės tikrai papilnėjo. Jeigu praėjusią savaitę ir dvi savaites, kada jau irgi buvo plačiau atvertos mūsų grupės, turėjom grupėse 30 procentų vaikų sugrįžusių į ugdymą, šiandien suskaičiavome, kad jau turime 55 procentus mūsų visų ikimokyklinukų, priešokyklinių ugdymo grupių vaikų sugrįžusių į grupes“, - sakė A. Lesauskienė.

Pasak jos, iš viso yra beveik 300 ugdytinių. Kylant šiam skaičiui stengiamasi laikytis visų saugumo reikalavimų.

„Iki birželio 15 lauksim tėvelių ir jų prašymų, kaip jie planuoja savo atostogas, kad galėtumėm planuoti mūsų ikimokyklinio ugdymo įstaigų darbą“, - teigė ji.

Stovyklos jau planuoja savo veiklas

A. Lesauskienė pasakojo, kad Šiaulių miesto savivaldybė buvo paskelbusi konkursą, numatytos lėšos įvairioms vasaros užimtumo programoms. Šiuo metu lėšos yra išdalintos. „Turėsime mes įvairių vasaros stovyklų, 17 dieninių, stacionari stovykla bus organizuojama nepasiturinčių šeimų vaikams“, - sakė A. Lesauskienė.

Žmonių gerovės ir ugdymo departamento vadovės teigimu, planuojama, jog stovyklose galės dalyvauti 1618 vaikų. Džiaugiamasi, kad dauguma programų bus sporto ir sveikatos stiprinimo krypties. Minėtos stovyklos organizuojamos bendrojo lavinimo mokyklų. A. Lesauskienės teigimu, stovyklose esantiems vaikams iš socialiai remtinų šeimų maitinimas finansuojamas iš valstybės biudžeto.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite