Angle down Atgal

Nuskambėjo festivalis „Varpų skambesys“

Rugsėjo 12 d. Meno mokykloje vyko trečiasis bažnytinio dainavimo festivalis „Varpų skambesys“, kuriame dalyvavo kolektyvai iš įvairių Lietuvos miestų tautinių bendrijų.

Festivalį jau trečius metus inicijuoja ir organizuoja Marijampolės tautinių mažumų klubo „Mozaika“, kuriam vadovauja Tatjana Kalpakova.

Festivalyje skambėjo kolektyvų ir atlikėjų, kurie rūpestingai saugo savo tautų tradicijas, atliekama sakralinė ir pasaulietinė muzika. Renginio dalyvius sveikino mero pavaduotojas Artūras Visockis, linkėdamas tęsti šio festivalio tradiciją, kad įvairių tautų muzikos grožis būtų saugomas ir puoselėjamas bei atvertų naujas įvairių tautų liaudies muzikos pažinimo galimybes.

Festivalis, dėl pandemijos, šiais metais organizuotas vėlesniu laiku nei praėjusius dvejus metus, kai buvo organizuojamas palydint pravoslavų Atvelykį, kaip bažnytinio dainavimo festivalis „Velykų skambesys“. Pakeitus festivalio laiką, pakeistas ir pavadinimas.

Trečiajame festivalyje savo atliekamas dainas dovanojo Marijampolės tautinių mažumų klubo ansamblis „Mozaika“, Alytaus tautinių mažumų kultūros centro ansamblis „Riabinuška“, Kauno rusų kultūros centro ansamblis „Ruskaja piesnia“, ansamblis „Pojučije serdca“ ir atlikėjas Vladimiras Ryškevič iš Vilniaus, Baltarusijos bendrijos „Krinica“ ansamblis „Kupolinka“ iš Klaipėdos, Rusų literatūros klubo ansamblis „Melodija iš Kauno“, Alytaus vokalinės studijos „Gluosnelis“ ansamblis „Ivuški“.

Pagrindinis festivalio tikslas – puoselėti Lietuvoje gyvenančių įvairių tautų kolektyvų bendruomeniškumą, saugoti ir puoselėti autentiškas tradicinio muzikavimo bei tautinės kultūros tradicijas. Festivalį organizuojantis klubas „Mozaika“ gyvuoja jau beveik dvidešimt metų ir bendrai veiklai vienija Marijampolėje gyvenančius ukrainiečius, baltarusius, azerbaidžaniečius, rusus bei kitų tautų atstovus, kurie čia sukūrė šeimas ir aktyviai dalyvauja bendruomenės gyvenime. Tradicijas ir bendrystę palaiko aktyvi klubo veikla, bendra malda, kartu švenčiamos religinės šventės, rengiamos koncertinės programos, dalyvavimas miesto renginiuose, bendravimas su kitų miestų klubais bei kitų tautinių mažumų atstovais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite