REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2020 m. Balandžio 3 d. 08:52

Nuotoliniams posėdžiams karantino metu Visagino savivaldybė pasiruošusi jau nuo pernai

Utena

Visaginas © Visagino savivaldybė

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


124200

Seimas neseniai priėmė pataisas, pagal kurias savivaldai leista rengti nuotolinius posėdžius klausimams, susijusiems su ekstremalia padėtimi, spręsti. Visagino savivaldybė tokius nuotolinius posėdžius nusprendė rengti jau seniai. Miesto mero teigimu, taip yra taupomos biudžeto lėšos.

Antradienį Seimas ypatingos skubos tvarka priėmė įstatymo pataisas – dabar, karantino metu, vietos savivalda galės posėdžiauti nuotoliniu būdu visais klausimais, o ne tik susijusiais su ekstremalia padėtimi. Kitu atveju svarbių kasdienio gyvenimo klausimų sprendimą tektų atidėti iki karantino pabaigos.

Šias pataisas pasiūlė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. Ją, kaip pranešė BNS, palaikė 106 parlamentarai, 3 susilaikė.

Tiesa, kol šalyje stebime, kaip sudėtingai sekasi į nuotolinį mokymąsi pereiti mokykloms, kyla klausimas, ar politikams pavyks sklandžiai ir be trikdžių lankyti posėdžius elektroninėje erdvėje.

Visagine, pavyzdžiui, įvyko sutapimas – savivaldybė jau pernai ruošėsi panašiai praktikai įgyvendinti.

Miesto meras Erlandas Galaguzas portalui Alfa.lt papasakojo, kad dar pernai rugpjūčio mėnesį buvo priimtas tarybos darbo reglamentas, kuriame buvo numatyta, kad nenorminiams teisės aktams priimti galima organizuoti ir nuotolinį tarybos darbą.

„Tarybos darbe yra pakankamai daug klausimų, kurie yra formalaus pobūdžio. Tai yra nenorminiai teisės aktai, dėl kurių gali būti balsuojama ir nuotoliniu būdu. Juolab taip galėtume netgi pataupyti biudžeto lėšas. Kaip žinome, už tarybos darbą mokamas atlyginimas“, – pasakojo miesto meras.

Pasak jo, dažnai visiškai formalūs klausimai. Vienas iš pavyzdžių – surengus konkursą mokyklos direktorės pareigoms, taryba turi patvirtinti, kad laimėtoją tikrai galima skirti. Mero teigimu, tarybos šaukti dėl to nėra jokio pagrindo.

Tiesa, balsuodamas elektroniniu būdu, tarybos narys gali būti tuo metu bet kur – ir kitame mieste, ir užsienyje. Paklausus apie tai, E. Galaguzas sutiko: „Reikia tiesiog to žmogaus balso. Taigi ir pats narys nėra varginamas dėl formalaus klausimo priėmimo, ir jam nėra mokama alga dėl tokių smulkmenų.“

Mero žodžiais, kompiuterinių programų elektroniniam balsavimui yra pakankamai. Anksčiau savivaldybė buvo numačiusi ir popierinę biuletenio formą, kurią narys, užpildęs ir pasirašęs dėl savo sprendimo, turėtų skenuoti ir atsiųsti.

„Mes būtume pasinaudoję šia galimybe šiek tiek daugiau, bet Vyriausybės atstovas buvo kreipęsis dukart į teismą, teigdamas, kad toks reglamento pataisymas nėra teisėtas. Teismas nepriėmė šio skundo ir pakeitimai įsigaliojo“, – pasakojo E. Galaguzas.

Pirmą kartą elektroninis nuotolinis balsavimas savivaldybės taryboje įvyko visai neseniai – kovą, prieš pat Vyriausybei paskelbiant karantiną.

„Dar prieš pirmą Seimo priimtą įstatymo pakeitimą turėjome tokį posėdį. Esame pasiruošę, labai džiaugiamės ir didžiuojamės tuo, kad mus išgirdo Vidaus reikalų ministerija. Mes kreipėmės į juos dėl šių pakeitimų. Jie tai perdavė į Seimą“, – pasakojo pašnekovas.

Meras tikisi, kad ateityje atsiras ir įstatymo pakeitimų dėl panašių klausimų sprendimo ne tik ekstremalios situacijos metu, bet ir įprastomis sąlygomis.

Alfa.lt

alfalt-logo-skaidrus.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA