REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Rugpjūčio 4 d. 15:34

Nuotaikinga vasara bibliotekose

Panevėžys

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


11257

Penkios Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos tinklo bibliotekos: vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“, Šiaurinė, Smėlynė, „Židinys“ ir „Žiburėlis“ – kaip ir kasmet sukvietė mažuosius panevėžiečius drauge praleisti vasaros atostogas. Šiemet bibliotekose pramogauti panoro per du šimtus vaikų. Čia jie galėjo kurti, keliauti, sportuoti, žaisti, susirasti naujų draugų bei tiesiog linksmai praleisti vasaros dienas.


Foto galerija:

59845f2955a95.jpg
59845f2ba34f2.jpg
59845f2b1735e.jpg
59845f2bdb829.jpg
59845f2d2b919.jpg
59845f2d62ae0.jpg

Vaikų literatūros skyriuje „Žalioji pelėda“ stovyklautojai sužinojo ir išmoko daug naujo. „Vikingų kaime“ susipažino su senovės karių gyvenimo ypatybėmis, prižiūrėjo ugnį, virė žolelių arbatą, ant laužo kepė blynus, mėtė ietis. Panevėžio policijos komisariate turėjo galimybę pasimatuoti pareigūnų tarnybinę aprangą, išbandyti antrankius ir apžiūrėti policijos muziejų. Dailininkės Sigutės Ach edukacinės programos metu vaikai išbandė grotažo, pastelės, raižymo, monotipijos technikas. Netrūko ir smagių pramogų: sferinio kino peržiūra, laipynės „Orangutano“ nuotykių parke, muilo burbulų fiesta, „Pingvino“ ledų degustacija, akvamakiažo dėka virtimas atgijusiais knygų personažais.

Smėlynės bibliotekoje vyko talentų šou, kurio metu stovyklautojai deklamavo eilėraščius, dainavo japonų kalba, rodė akrobatinius triukus. Augintinių dienos metu bibliotekoje buvo galima sutikti ne tik šuniukų, degu, bet ir tris gyvalazdes. Netrūko kūrybinių dirbtuvių: atvirukų, gėlių ir bonsų iš krepinio popieriaus gamyba ir kt. Vaikai spėjo ir nemažai aplankyti. Panevėžio lengvosios atletikos manieže žaidė badmintoną, rungtyniavo, stebėjo graikų-romėnų imtynininkų treniruotę su geriausiais imtynininkais iš Latvijos, Estijos, Suomijos, Švedijos, Norvegijos, Danijos ir Lietuvos. Ten jie sutiko 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoją Mindaugą Mizgaitį. Panevėžio miesto apylinkės teismo rūmuose stovyklautojai turėjo galimybę pabuvoti suimtųjų kameroje, palaikyti teisėjų regalijas ir net pamėginti apklausti tardyti teisėją. Apsilankę Panevėžio J. Miltinio dramos teatre, mažieji panevėžiečiai susipažino su kostiumų kūrimu, apžiūrėjo sceną, pasimatavo aktorių drabužiais, pamatė kaip kuriamos dekoracijos.

Bibliotekos „Židinys“ stovyklautojai laiko veltui neleido: mokėsi linijinių šokių, gamino tortą, aplankė Dinozaurų-drakonų parką bei alpakų ūkį, kartu su muiladare, atskleidusia daug įdomių istorinių faktų apie muilo gamybą, pasigamino kvepiančius muiliukus. Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-ojoje rinktinėje vaikai ant savo pečių pasvėrė kario ekipiruotę, patyrė kliūčių įveikimo tariamą paprastumą, „paragavo“ ne tik sauso kariško davinio, bet ir atsispaudimų skonio. Panevėžio Kraštotyros Muziejuje dalyvavo prasmingoje edukacijoje apie tremtį, kurį dabartinei kartai yra tolimas ir dažnai sunkiai suvokiamas istorinis faktas. Vaikai sužinojo, kur buvo tremiami Lietuvos gyventojai, kaip jie toje tremtyje gyveno, kur mokėsi ir net kokia žemiausia oro temperatūra būdavo tuose kraštuose.

Bibliotekoje „Žiburėlis“ jaunieji panevėžiečiai taip pat išmėgino įvairias pramogas, išmoko naujų dalykų. Tautinės atributikos kūrybinėse dirbtuvėse iš karoliukų vėrė apyrankes, išradingai šventė Jonines, dalyvavo šaškių turnyruose. Panevėžio kraštotyros muziejuje pamatė pasaulio vabzdžių kolekciją, susipažino su drugių gyvenimo ypatumais, išgirdo daug įdomių faktų apie drugius. Panevėžio apskrities G.Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekoje apžvelgė V. A. Mocarto gyvenimą bei kūrybą, žiūrėjo pagal jo operą sukurtą spalvingą filmą „Užburtoji fleita“. Šiauliuose aplankė „Rūtos“ šokolado muziejų, kuriame ne tik sužinojo apie keturis tūkstančius metų siekiančią šokolado istoriją, vartojimo tradicijos, išgirdo apie pirmuosius Lietuvos šokolado fabrikus, bet ir tapo šokolado meistrais.

Šiaurinėje bibliotekoje stovyklautojai atostogavo išradingai: kūrė ir vaidino lietuvių pasakų personažus, piešė šiaudeliu, panaudodami dažų pūtimo techniką, lipdė molį, dalyvavo spartakiadoje bei patyriminėje „Vikingų kaimo“ edukacijoje. Jos metu vaikai supažino su senovės kario kasdienybe: pajuto tikro kalavijo svorį, išbandė skydų sienos jėgą ir šarvų svorį, rungėsi iečių mėtymo rungtyje. Taip pat sužinojo stalo žaidimų atsiradimo istoriją bei išmėgino įvairiausius viduramžių Europoje ir Lietuvoje tuo metu mėgtus žaidimus: „burzgulių“ ūžimą, „sukučių“ varžybas, avies šonkaulių mėtymo rungtynes ir kt.

Bibliotekų vardu norime nuoširdžiai padėkoti Jovitai Steišiūnienei, Indrei Razbadauskienei, Eugenijai Lukšienei, Neringai Antanaitienei ir jos dukrai Medai, Gintautui Vasiliauskui, Henrietai Slivkienei, Žygintai Margenytei, Sandrai Maižvilaitei, ir kitiems, padėjusiems organizuoti vaikams nemokamas edukacijas ir kitas veiklas.

Vaikų vasaros stovyklos miesto bibliotekose dalinai finansuotos Panevėžio miesto savivaldybėsvaikų vasaros poilsio projektų programos lėšomis.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA