Angle down Atgal

Nuostabus laimingų santykių auksinis raktelis

Kad ir kokie tvirti atrodytų poros santykiai, partneriams vis tiek tenka susidurti su įvairiomis problemomis.

Psichologai iš Londono universitetinio koledžo paskelbė, kad esminis sėkmingų santykių veiksnys yra tai, kad laimingos poros sugeba kartu mėgautis pozityviais ir džiaugsmingais momentais.

Tai gali atrodyti akivaizdu, tačiau dalijimasis kasdienybės džiaugsmais iš tikrųjų sugeba stabilizuoti santykius ir suteikti pasitenkinimo gyvenimu jausmą partneriams.

Ir geriausia tai padaryti kartu juokiantis. Juokas ir yra ta nuostabi sėkmingų santykių paslaptis, kurią stengiasi sužinoti daug kas, – auksinis raktelis į poros laimę.

Britų psichologai tyrinėjo vidutinio ir vyresnio amžiaus sutuoktinių porų gyvenimą. Daugiausia dėmesio jie skyrė pagrindiniams privalumams, susijusiems su sugebėjimu valdyti emocijas. Jie pavadino tą sugebėjimą emocine reguliacija ir apibrėžė ją kaip mokėjimą jaustis geriau, kai ne viskas vyksta sklandžiai.

Juokas yra svarbiausias emocinės reguliacijos komponentas. Taip nusprendė mokslininkai.

„Tai yra teigiamos emocinės reakcijos į tokius neigiamus jausmus kaip baimė, pyktis ir pasibodėjimas išraiška. Ir galbūt tai yra efektyviausias būdas valdyti neigiamas emocijas“, – sakė tyrinėtojai iš Londono.

Per tyrimus, kurie buvo atlikti Stanfordo universitete, psichologė Lian Bloch su savo kolegėmis išanalizavo 13 metų porų stebėjimų duomenis. Buvo siekiama išsiaiškinti, koks neigiamų išgyvenimų emocinės reguliacijos procesas padeda geriausiai susidoroti su sunkumais, kurių kyla santykiuose.

Mokslininkai bandė atsakyti į klausimą, ar tikrai juokas ir kiti teigiamų emocijų išraiškos būdai yra efektyviausi šeiminių konfliktų nuslopinimo metodai.

Per eksperimentus sutuoktinių poros turėjo 15 minučių būti dviese ir kalbėtis apie praėjusios dienos įvykius, diskutuoti šviežių konfliktų temomis, taip pat aptarinėti ką nors malonaus, ką jiems patinka daryti drauge.

Šių eksperimentų metu mokslininkai stebėjo visas fizines ir emocines dalyvių reakcijas, taip pat sugebėjimus sureguliuoti konfliktus.

Gauti tyrimų rezultatai pasirodė besą labai įdomūs. Paaiškėjo, kad emocinė reguliacija yra raktinis veiksnys, nuo kurio priklauso partnerių pasitenkinimas santuokiniu gyvenimu. Beje, moterų rankose šis instrumentas dar efektyvesnis.

Kaip rašoma žurnale „Psychology Today“, kontroliuoti savo santykių emocinį klimatą gali kiekviena pora – tam užtenka tik reguliariai kartu pasijuokti. Iš pradžių jums tai gali pasirodyti keista ir nenatūralu, bet su laiku pastebėsite, kad atsiranda vis daugiau ir daugiau bendrų pretekstų juokui.

Paspauskite pauzės mygtuką, kol šeiminis konfliktas dar neišaugo į griaunamąją jėgą. Tada galėsite pažvelgti į situaciją iš šalies ir pasijuokti iš jos.

Galbūt pirmą kartą tai padaryti bus gana sudėtinga, bet su laiku toks neigiamų emocijų iškrovos būdas virs įpročiu, kuris taps jūsų laimingų ir ilgalaikių santykių paslaptimi.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite